Перейти к основному содержанию

Бюджет 2021: бізнес має платити більше... шоби шо?

ср, 09/23/2020 - 10:21

Володимир Полевий, головний редактор журналу БІЗНЕС

Зростання надходжень до бюджету має бути досягнуто, головне, через збільшення податкового навантаження на бізнес та інфляцію, а основними вигодонабувачами при цьому є… МВС. Де логіка?

На початках процитую київського коуча (всім рекомендую) Юнону Лотоцьку, яка запам‘яталася мені тим, що протягом семінару постійно навертала його учасників до їх же мети простим запитанням: шоби шо? Два дуже влучних слова, щоб почати розмірковувати над початковою метою, ціллю будь-яких майбутніх дій. Для чого це робимо? Quo vadis (куди йдемо)?

Далі – цифри. Бюджет 21 року має непрості перспективи: криза, пандемія, бла-бла-бла.. Тим не менше, влада збільшує державні видатки на 5,4 % (на 65,5 млрд грн).

Уряд планує «пропетляти» за рахунок:

  • більших податків на заробітну плату, підвищивши мінімалку на 30% (до 6500 грн);
  • збільшивши дефіцит бюджету (до 6% ВВП);
  • нових внутрішніх та зовнішніх запозичень (ОВДП і допомога та кредити МВФ, WB тощо)

Дофінансування державного бюджету, млрд грн (Автор — Олексій Блінов, взято з сайту mind.ua)

Дофінансування державного бюджету, млрд грн (Автор — Олексій Блінов, взято з сайту mind.ua)

Іншими словами за державні видатки ми заплатимо інфляцією, збільшенням державного боргу та збільшенням податкового навантаження на бізнес. І тут повертаємося до ключового питання: шоби шо? Шоби збільшити видатки)

Топові отримувачі бюджетних коштів – це:

  • Мінсоцполітики - 319,5 млрд грн (мінус 0,5 млрд до 2019 р)
  • Міністерство охорони здоров‘я - 155,2 млрд грн (а це + 39,5 млрд)
  • Міноборони - 117,5 млрд (і це мінус 100 млн грн)
  • МВС – 98 млрд (плюс 5 млрд).

Тобто наступного року Україна «затягне пояси», щоб показати як ми вміємо витрачати кошти на систему охорони здоров‘я вже після епідемії… та на відомство безсмертного Авакова. Ще у плюсах СБУ та інші правоохоронці.

Хтось бачив у передвиборчій програмі Президента Зеленського та його партії, що ми збираємося будувати поліцейську державу?

Ні. Усі ми чули про розвиток економіки, зменшення податкового навантаження на бізнес. Принагідно пригадаю, що для цього треба якось виграти війну у Росії та, власне, почати стимулювати економіку. При цьому видатки на армію ми зменшуємо, а на МВС – збільшуємо. І ще купимо вакцин і тестів від грипу і герпесу, просто щоб заспокоїти громадян. Дорога і вкрай неефективна психотерапія, мушу зазначити.

Тепер ще раз: ШОБИ ШО?

Автор: Володимир Полевий

Читайте також

Буржуазно-націоналістична революція в Україні відбулася, панове!

вт, 10/20/2020 - 15:25
Володимир Полевий, головний редактор журналу БІЗНЕС Реформа децентралізації, а особливо її фіскальна частина, подарувала нам неочікувані результати: перерозподіл податків дав поштовх колаборації підприємців на місцевому рівні. Сухі цифри про майже 75% працівників, які задіяні в МСП, та про 60% товарів і послуг, що створюються МСП, нарешті отримали шанс матеріалізуватися в організаційні зміни у суспільстві.

ПУМБ один з перших прийняв рішення для підтримки МСБ

вт, 10/20/2020 - 14:03
Віктор Харковець, керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ

Тандем на мільйон: Як партнерська програма Kernel трансформує аграрний ринок

пн, 10/19/2020 - 15:53
Сергій Вітер, керівник проєкту Open Agribusiness (Kernel) Україна сьогодні є одним із провідних постачальників сільськогосподарської продукції у світі. Ми маємо всі шанси ще більше розширити свою присутність на міжнародних ринках АПК, адже потенціал для зростання врожайності стратегічних експортних культур досить великий.

Ратификация Стамбульской конвенции потребует изменения законодательства Украины - эксперты

пн, 10/12/2020 - 13:59
В Украине достаточно законов, которые защищают права групп, подвергающихся насилию. Но для выполнения этих законов от власти требуется настойчивость и последовательность, считает управляющий̆ партнер компании "Правовые партнеры» Андрей Доманский.

Бюро кратне: БЕБ і економічна контррозвідка

вт, 09/29/2020 - 13:23
Володимир Полевий, головний редактор журналу БІЗНЕС

Пар і поради: доля ТЕС залежить від реалізації плану скорочення викидів

ср, 09/23/2020 - 12:19
Кшиштоф Роґульскі, директор консалтингової компанії Doradztwo Gospodarcze Krzysztof Rogulski Україна приєдналась до Енергетичного Співтовариства. Це також означає впровадження для великих теплових електростанцій і електроцентралей жорстких європейських нормативів щодо викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Інакше кажучи — впровадження масштабних та дорогих проєктів з екологічної модернізації.