Перейти к основному содержанию

Лауреатками історичної Нобелівської премії з хімії стали дві переможниці глобальної премії L'oréal-UNESCO «Для жінок у науці»

чт, 10/08/2020 - 17:26

Професорка Еммануель Шарпентьє і професорка Дженніфер А. Дудна, обидві — Лауреатки глобальної премії L'Oréal-UNESCO «Для жінок у науці» — 2016, здобули Нобелівську премію з хімії за розробку революційного методу редагування генома.

Ці дві науковиці розробили механізм під назвою «Crispr/Cas9», або «молекулярні ножиці», що здатний змінювати людські гени. Це революційне відкриття, яке було визнане 2016 року в рамках Міжнародної премії L'ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці».

Востаннє Нобелівську премію з хімії жінка здобувала ще 1964 року.
«Фундація L’Oréal радісно вітає і висловлює свої щирі вітання професоркам Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні. Сьогодні ми стикаємося з безпрецедентною кризою в галузі охорони здоров’я, соціальній та економічній сферах — нині як ніколи світові потрібна наука, а науці потрібні жінки», — зазначила Александра Пальт, виконавча Віцепрезидентка Фундації L’Oréal та Директорка з корпоративної соціальної відповідальності та сталого розвитку.

Лише 29 % серед науковців у всьому світі - жінки. Це має відчутний і прямий вплив на якість досліджень.1 Із часу заснування Нобелівської премії 1901 року всього 621 науковців здобули нагороду за свою роботу в галузі фізики, хімії та медицини, і серед них лише 22 Лауреатки — жінки.2

Завдяки Нобелівській премії, присудженій Еммануель Шарпентьє і Дженніфер А. Дудні, загальна кількість Лауреаток премії L'ORÉAL-UNESCO «Для жінок у науці», які здобули це визнання, збільшилася до п’яти (після Крістіани Нюсляйн-Фольгард — Нобелівська премія з медицини 1995 р., Ади Йонат — Нобелівська премія з хімії 2009 р. та Елізабет Е. Блекберн — Нобелівська премія з медицини 2009 р.).

Про Фундацію L’Oréal і премію «Для жінок у науці»

Фундація L’Oréal здійснює свою діяльність в інтересах жінок у всьому світі та підтримує їх у досягненні їхніх цілей у двох основних сферах, що лежать в основі ДНК Групи: наукові дослідження та інклюзивна краса.
Створена 1998 року та очолювана Фундацією L'Oréal у партнерстві з UNESCO, премія «Для жінок у науці» спрямована на підвищення рівня представленості жінок у галузі науки, і ґрунтується на тому, що світові потрібна наука, а науці потрібні жінки. Протягом 22 років премія підтримала та відзначила понад 3400 жінок-науковиць зі 116 країн.

Щиро вірячи в те, що краса є основою процесу самовідновлення та вектором соціальної інтеграції, Фундація L’Oréal також проводить безкоштовне навчання для вразливих верств населення, з метою освоєння професій у сфері краси. А також сприяє наданню доступу до краси та здоров’я в медичних і соціальних закладах, щоб підтримати людей, які мають фізичні, психічні або соціальні вади, зокрема при операціях з пластичної хірургії.

Стежте за новинами Фонду L’Oréal у Twitter @4WomeninScience
#FWIS #FondationLoreal

Читайте також

Мерія Львова реконструювала площу перед оперним театром за участю бізнесу

пн, 10/26/2020 - 12:05
Велику частину витрат на ці роботи взяла на себе компанія SOCAR.

Київстар Бізнес пропонує готові рішення для щоденної роботи та розвитку компаній СМБ.

ср, 10/21/2020 - 14:03
У добірку сервісів на кожен день входять найбільш зручні та вигідні пропозиції для зв’язку, комунікацій всередині компанії та з клієнтами, автоматизації бізнес-процесів тощо. Серед них, зокрема, інструменти на основі BigData, хмарних технологій та вигідні за ціною й наповненням тарифи для бізнесу. У формуванні пропозицій Київстар спирався на потреби компаній, тому вони скомпоновані за найпоширенішими запитами.

Cтартував прийом заявок на всеукраїнський конкурс бізнес-кейсів з КСВ

ср, 10/21/2020 - 09:32
Основною темою Конкурсу традиційно є «Цілі Сталого Розвитку і внесок українського бізнесу в їх досягнення».

«Датагруп» – кращий інтернет-провайдер 2020 року

вт, 10/20/2020 - 13:41
«Датагруп» здобула перемогу в номінації «Кращий інтернет-провайдер 2020 року» за результатами незалежного рейтингового дослідження «Українська народна премія», в якому взяли участь понад 140 тисяч споживачів. «Наша компанія є визнаним лідером із надання телеком-послуг для великого бізнесу. Проте ми докладаємо надзвичайно багато зусиль, щоб бути найкращим оператором також і для наших роздрібних споживачів. І сьогодні можу з гордістю констатувати, що нам це вдалося!», – відзначає Михайло Шелемба, СЕО «Датагруп».

На Kyiv Smart City Forum презентували тенденції розумних міст-2021

пт, 10/16/2020 - 12:41
Kyiv Smart City Forum 2020, що відбувся 8 жовтня, зібрав 10 000 учасників – удвічі більше, ніж минулого року. Вперше в Україні форум таких масштабів пройшов онлайн.

Сorteva Agriscience оголошує переможниць освітньо-грантової програми TalentA для українських жінок-фермерок

чт, 10/15/2020 - 16:39
Компанія нагородила найкращі проєкти з підтримки продовольчої безпеки громад, виділив гранти на загальну суму 19 000 доларів США