Перейти к основному содержанию

ПУМБ один з перших прийняв рішення для підтримки МСБ

вт, 10/20/2020 - 14:03

Віктор Харковець, керівник з мікрокредитування департаменту малого бізнесу ПУМБ

Безумовно, карантинні обмеження внесли свої корективи у діяльність українського бізнесу. Суттєвого впливу зазнав найвразливіший сегмент — малий бізнес, наслідком чого стали падіння продажів, зменшення прибутків і навіть припинення діяльності. У першу чергу свою роботу призупинили торгово-сервісні підприємства у сфері розваг, обслуговування, громадського харчування та торгівлі товарами не першої необхідності. Багато інвестиційних проєктів були заморожені або відкладені. Та незважаючи на це, частково ми спостерігали і перепрофілювання бізнесу, трансформацію його сервісної моделі .

ПУМБ з перших днів епідемії уважно слідкував за перебігом подій та аналізував стан своїх клієнтів, розуміючи, що багато кому може знадобитися підтримка, кредитні канікули тощо. ПУМБ — один з перших банків, який відреагував на ситуацію з карантином і прийняв низку рішень, спрямованих на підтримку клієнтів сегменту МСБ. Перш за все, ми надали нашим клієнтам можливість отримати кредитні канікули (перенести платежі по тілу кредиту та частково за відсотками в період карантину на наступні 3-6 місяців). Ми з розумінням поставились до форс-мажорних обставин, навіть врахували можливі затримки в розрахунках між контрагентами, а тому скасували штрафні санкції за несвоєчасні платежі по кредиту. Підтримати бізнес вирішили також і скасуванням комісії за проведення платежів в гривні та абонплати за POS-термінали на період жорстких карантинних обмежень.

Претендувати на реструктуризацію кредиту можуть всі позичальники, у кого виникли труднощі з погашенням кредиту. Незалежно від того, пов’язана причина з карантином чи ні, ми індивідуально розглядаємо кожне звернення. Щодо клієнтів, чий бізнес відноситься до найбільш постраждалих галузей, банк уже стандартизував рішення і приймає їх досить швидко.

Загалом наш кредитний портфель у малому бізнесі — стабільний. У період жорстких обмежувальних заходів за реструктуризацією звернулося менше 10% від загальної кількості позичальників. Тоді як по банківській системі ця цифра була щонайменше втричі вищою.

Важливим проявом підтримки стало також і те, що ПУМБ не припиняв кредитувати малий бізнес, а навпаки, активно продовжував розвивати партнерські програми фінансування для агроклієнтів, а також продукт, спрямований на фінансування короткострокових потреб бізнесу в оборотних коштах — овердрафт “Легкий”.

Крім того, слушними для малого бізнесу стали і оновлені умови програми “Доступні кредити 5-7-9%”, спрямовані на підтримку бізнесу під час коронакризи. Програма “5-7-9”, до якої ПУМБ долучився одним із перших серед комерційних банків, дозволяє отримати кредит за зниженою відсотковою ставкою (наприклад, під 3% на оборотні кошти) та тимчасово рефінансувати поточні кредити під 0%.

Наразі ПУМБ входить у Топ-3 лідерів із кредитування за програмою “Доступні кредити 5-7-9%”, загальна сума виданих кредитів за якою наприкінці вересня вже перевищила 1 млрд грн. Звичайно, найбільшим попитом користується напрям рефінансування поточних кредитів під 0% річних до 31.03.21 р. Що важливо, у позичальника виникає зобов’язання зберегти 80% робочих місць і 60% фонду заробітної плати відповідно до показників на 01.03.20 р. Умови програми “Доступні кредити 5-7-9%” дозволяють звертатись за рефінансуванням у ПУМБ не тільки клієнтам банку, але й тим представникам МСБ, які обслуговують кредити у інших фінустановах.

Автор: Віктор Харковець

Читайте також

Ландшафт для МСБ

пн, 11/02/2020 - 12:56
Українським МСБ опікуються міжнародні кредитори та уряд. Чи достатньо підприємцям такої підтримки?

Великий малий: відновлення економіки світ покладає на МСБ

чт, 10/29/2020 - 14:00
Попри руйнівні наслідки коронакризи малий та середній бізнес продовжує тримати економіку країн у всьому світі. Україна — не виключення

Код доступності: 5-7-9

пн, 10/26/2020 - 14:38
Запустивши програму доступного кредитування мікро- та малого бізнесу, влада зазнала критики і була змушена змінювати її формат.

Тримай кишеню ширше: де МСБ взяти кредит, якщо банки відмовили

пн, 10/26/2020 - 14:28
Рішення на будь-який смак пропонують фінансові компанії. В Україні бум небанківського кредитування бізнесу.

Корпоративні інвестиційні фонди — шлях МСБ до фінансування

пн, 10/26/2020 - 14:10
Сергій Позняк, власник заставного сервісу Cronvest Проблематика існуючої банківської системи давно відома. І обумовлена вона чіткими факторами, що утворилися всередині як окремо банківської, так і фінансової системи взагалі. Зокрема, це низький ступінь довіри до банківських установ у зв’язку з втраченими громадянами, за різними даними, від $50 млрд до $80 млрд тільки на депозитах під час “банкопаду”. Не кажучи вже про кошти компаній, що навіки згинули на розрахункових та кореспондентських рахунках компаній.

Безготівкова місія: банки підхоплюють бум e-комерс

пт, 10/23/2020 - 16:35
Торгівля переходить в онлайн, а банківникии пропонують нові варіанти безготівкових розрахунків для МСБ