Перейти к основному содержанию

Світові продажі комп’ютерів зросли максимальними темпами в 2020 році

ср, 01/13/2021 - 12:29

Пандемія коронавірусу і масовий перехід на роботу з дому зламали багаторічний тренд «смартфон насамперед» і привели до максимального за десять років зростання продажів комп’ютерів.

У 2020 році продажі персональних комп'ютерів зросли максимальними темпами за останні десять років, пише Інтерфакс з посиланням на галузеві дані.

Згідно з даними International Data Corp. (IDC) в минулому році було продано 302,6 млн ПК, на 13% більше, ніж роком раніше.

«В останній раз ми спостерігали порівнянний підйом ринку в 2010 році - на 13,7%. Багато що змінилося за ці десять років, включаючи шість років, протягом яких ринок ПК падав», - відзначили в компанії.

У той же час Gartner оцінює світові продажі ПК в 2020 році на рівні 275 млн. За даними компанії, в річному вимірі продажі виросли на 4,8%. За даними Gartner, це є максимальним за 10 років.

Ще одна аналітична компанія - Canalys - оцінює зростання світових продажів ПК на 11% максимальними темпами з 2010 року. За даними Canalys в минулому році продажі комп'ютерів досягли 297 млн одиниць - найвищого значення з 2014 року.

Відзначається, що розбіжності в оцінках проданих пов'язані з тим, що компанії включають різний коло пристроїв в дані про продажі ПК. Це обумовлено тим, що грань між комп'ютерами і, наприклад, планшетами, поступово стирається.

За даними IDC, в четвертому кварталі, на який традиційно припадає період зимових свят, глобальні продажі ПК зросли на 26% - 91,6 млн одиниць. У Gartner оцінюють зростання продажів в цей період на 11% (До 79,4 млн ПК), в Canalys - в 25% (До 90,3 млн ПК).

За словами представника IDC, зростання продажів ПК пов'язаний переважно з переходом багатьох людей на дистанційну роботу і дистанційне навчання. Також зазначається збереження високого попиту і на ігрові ПК і монітори.

За словами директора з досліджень Gartner Мікако Кітагава, пандемія змінила багаторічний тренд «смартфон насамперед». Він прогнозує, що імпульс до зростання продажів ПК збережеться, принаймні, до кінця першого півріччя 2021 року.

Нагадаємо, що на початку 2020 року пандемія коронавірусу негативно позначилася на ринку комп'ютерів. Через тривалий простій заводів зі збірки в Китаї, глобальні поставки пристроїв в першому кварталі минулого року впали майже на 10%.

 

Автор: НВ

Читайте також

Silvaco купує компанію що розробляє рішення в сфері автоматизації проектування інтегральних мікросхем POLYTEDA CLOUD

вс, 01/24/2021 - 12:34
Придбання розширює можливості компанії по швидкій фізичній перевірці конструкцій ІС перед створенням і виробництвом масок.

SpaceX вивела на орбіту 1000 супутників для запуску системи глобального інтернету

чт, 01/21/2021 - 09:17
Важка ракета-носій Falcon 9 в середу, 20 січня, успішно вивела на низьку навколоземну орбіту нову партію з 60 міні-супутників, призначених для продовження розгортання глобальної мережі інтернет-покриття системи Starlink.

Придбана Сазоновим та Ігнатюком КУА "Автоальянс-XXI сторіччя" під новою назвою SI Capital запускає перші фонди для інвестицій в агро

ср, 01/20/2021 - 09:54
Засновник і екс-власник інвестгрупи "Сократ" Роман Сазонов і співвласник агробізнесу "ІДЕК-Груп" Юрій Ігнатюк завершили операцію з купівлі у Анатолія і Катерини Отченаша та інших акціонерів ПрАТ "Компанія з управління активами (КУА)" Автоальянс-XXI сторіччя "і запускають два інвестиційних фонди для інвестицій - в агрокомпанії і сільгосп змелю.

Україна готує контракт на закупівлю французьких локомотивів Alstom - посол

вт, 01/19/2021 - 18:50
Україна готує контракт на закупівлю електровозів компанії Alstom, який може бути підписаний під час візиту в Україну президента Франції Еммануеля Макрона. Про це повідомив посол України у Франції Вадим Омельченко під час онлайн конференції "Сім років після Майдану".

Оформити відправлення за 30 секунд: Meest запустив чатботи у Viber та Telegram

вт, 01/19/2021 - 17:59
Створювати, оплачувати та відстежувати посилки тепер можна у популярних месенджерах

Ізраїльська компанія почала випускати батареї для електрокарів, що заряджаються за 5 хвилин

вт, 01/19/2021 - 16:54
Ізраїльська компанія StoreDot вперше почала виробляти акумулятори, здатні повністю заряджатися за 5 хвилин, повідомляє The Guardian. Такі батареї істотно прискорять і без того зростаючу популярність електромобілів.