Перейти к основному содержанию

Україна поглиблюватиме інтеграцію до енергетичного ринку ЄС

вт, 02/23/2021 - 18:00

Це буде відбуватись паралельно із зеленою трансформацією країни

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України під час засідання Комітету з енергетики та клімату Енергетичного співтовариства повідомила, що Україна поглиблюватиме інтеграцію до енергетичного ринку ЄС паралельно із зеленою трансформацією країни. Засідання відбулося 23 лютого.

Участь у засіданні Комітету, співголовою якого є Ольга Стефанішина, взяли представники українського уряду, Європейської комісії, країн-учасниць Енергетичного співтовариства, а також директор його Секретаріату.

"Україна є частиною загальноєвропейської політики зеленої трансформації, і ми усвідомлюємо нашу роль у досягненні кліматичної нейтральності всього європейського континенту. Сьогодні у цьому напрямку уряд України розробляє низку стратегій та планів на середньострокову та тривалу перспективу. Вони дозволять інтегрувати українську енергетику до ринків ЄС, зменшити вплив енергетичного сектору на довкілля та клімат, а також створять стимули для модернізації підприємств та підвищення їх конкурентоспроможності", – сказала віце-прем'єр-міністр за підсумками зустрічі.

Ольга Стефанішина подякувала міжнародним партнерам за наданий Енергетичним співтовариством аналіз щодо різних сценаріїв, впровадження яких дозволить скоротити шкідливі викиди у сфері енергетики.

"Створення системи торгівлі квотами на викиди є дуже актуальним для України, особливо в контексті планів ЄС щодо запровадження механізму вуглецевого  коригування імпорту (СВАМ). Відповідна система торгівлі квотами вже розглядається в Україні, а впроваджений раніше за європейським підходом механізм моніторингу, звітності та верифікації шкідливих викидів був важливим кроком у цьому напрямку", – повідомила Ольга Стефанішина.

Урядовець також зазначила, що з часом національна система торгівлі квотами на вуглець може бути об’єднана з європейською системою торгівлі викидами. За підсумками зустрічі Ольга Стефанішина підкреслила, що раннє залучення України до реалізації Європейського зеленого курсу та участь у модернізації політик Енергетичного співтовариства сприятиме безперешкодній інтеграції України до енергетичного ринку Європейського союзу, а у подальшому також розвитку двосторонньої торгівлі Україна-ЄС.

Читайте також

Уряд унормував умови діяльності сільськогосподарських кооперативів

пн, 03/08/2021 - 11:13
Кабміном запроваджено нову форму господарювання

Відбулося перше у 2021 році засідання Генеральної ради СОТ

пт, 03/05/2021 - 17:37
СОТ – міжнародна організація, метою якої є розробка системи правових норм міжнародної торгівлі та контроль за їх дотриманням

США ввели санкції проти Ігоря Коломойського

пт, 03/05/2021 - 15:38
Його звинувачують у корупції

Президент України підписав закон про електронні трудові книжки

пт, 03/05/2021 - 14:49
Цим законопроєктом також запроваджується можливість автоматичного призначення пенсії

Україна та Італія посилять боротьбу з фальсифікатом продукції

пт, 03/05/2021 - 13:35
Йдеться про підробки італійських продуктів, які користуються попитом серед українців

Біткоїн-біржа Bitfinex запустила платіжний сервіс

пт, 03/05/2021 - 11:09
Максимальний платіж на біржі обмежений $1000