business head ads

Чимало геніальних наукових винаходів з`явилися на світ випадково. Так сталося й з винайденням на Сумщині технології виробництва біопластику і біоплівки із харчових відходів.

"Крохмалепродукти України" почалися з купи некондиційної картоплі, 15 тис. грн вкладень у запуск виробництва та пошуку клієнтів через прайс-листи, які свого часу робив "Бізнес".

Картопляний крохмаль – перспективний і прибутковий продукт, навіть попри те, що пшеничного та кукурудзяного крохмалю виробляється в десятки разів більше. Його досі охоче купують м'ясо-ковбасні підприємства, виробники крабових паличок, інші харчові виробництва, дитячі садочки, школи та й звичайні господині беруть для приготування знайомого усім з дитинства фруктово-ягідного киселю.

Нещодавно в оновленому Будинку профспілок на Майдані Незалежності відкрився коворкінг Spaces. Він є найбільшим простором креативного формату в Україні загальною площею близько 6 тис. кв. метрів.

Зважаючи на високу популярність цього сегменту офісних приміщень, це логічне розширення міжнародної компанії IWG, яка наразі керує мережею гнучких офісів Regus в Києві (у структурі 9 центрів).

 У старій моделі ринку електроенергії України тариф ПрАТ "Укргідроенерго" встановлювався відповідною постановою НКРЕКП із врахуванням вимог Методики формування, розрахунку та встановлення тарифу на електричну енергію, що виробляється на гідроелектростанціях. Тариф був двоставковим, тобто складався з двох складових: зі ставки плати за робочу потужність та ставки плати за електричну енергію, причому плата за робочу потужність складала 70% від загального тарифу "Укргідроенерго".

Такий підхід відповідав загальносвітовим практикам – плати за резерви потужності та за вироблену електроенергію. Відповідно до постанов НКРЕКП, тариф був окремим для ГЕС та ГАЕС. Він встановлювався поквартально і був найнижчим у ІІ кварталі – у паводковий період, і найвищим у ІІІ кварталі — у період межені.

На тлі останніх резонансних кейсів рейдерства, в яких спірне майно передали АРМА, БІЗНЕС мав нагоду запитати голову Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів Антона Янчука про роль Агентства у відомих кримінальних провадженнях, коло компетенцій та про те, що саме повинен робити бізнесмен, якщо його майно арештували.

Малий бізнес – великі проблеми, а середній та великий бізнес відповідно — ще більші проблеми! Чому вже устояні за багато років бізнеси "сиплються" в умовах сьогодення й не витримують натиску молодих конкурентів — спробуємо розібратися разом зі спеціалістами у впровадженні CRM Бітрікс24 з компанії "Авіві".

Grid List

Паніка на українському ринку фосфоровмісних добрив скасовується: в поточному посівному сезоні дефіциту не спостерігалося, не очікується його й у наступному. Хоча пам’ять про минулорічну нестачу “фосфору” ще свіжа, тож гравці побоюються дежавю

Як оцінити вартість українського чорнозему й від чого вона залежить: гіпотези та припущення вітчизняних аграріїв та експертів

Влада хоче залучати нові інвестиції, але при цьому продовжує утискати права вже існуючих інвесторів

Конфлікт навколо ПриватБанку все ще далекий від вирішення. Так хто має поставити крапку?

Добра репутація дозволяє “білому” бізнесу залучати кошти на вигідних умовах

Поки хтось вважає, що дуже втомився, він тренується до 10 разів на тиждень. Поки інші видихаються на коротких спринтах в бізнесі, він готується до дистанції в 60 років і світовим проектам. Поки інші чекають кращого часу, він створює його прямо зараз.

Rozetka, Morshynska, Lenovo, Olx, Rabota.ua, Watsons — це не просто перелік відомих всім брендів. Це — мала частина проектів, успішно реалізованих в агентстві підприємця, маркетолога, тата брендів, драйвера і інноватора — Андрія Федоріва.

Світ змінюється кожен день і стрімко діджиталізуеться. Бізнес перетворюється в великий цифровий механізм, за яким встигають найшвидші і сміливі. Цифрова трансформація змушує переглядати підприємців бізнес-моделі, знаходити нові шляхи розвитку і робити те, про що раніше боялися навіть думати.

Навіть локальна подія може стати дестабілізуючим фактором глобального масштабу

Успішне і системне створення привабливого бренда регіону є неодмінною умовою його подальшого розвитку

Показники, що формують репутацію Швеції: привабливе навколишнє середовище, ефективне управління та розвинена економіка

Навчальна платформа "Екошкола" від "Фармак" ввійшла в активну фазу.

Соціальна місія компанії L'Oréal, направлена на вирішення важливих для суспільства питань, є частиною ДНК її корпоративної відповідальності. Саме тому, бренд LaRoche-Posay, один з брендів компанії L'Oréal, представлених в Україні,разом з фондом "Таблеточки" розпочали благодійну кампанію зі збору коштів на допомогу онкохворим дітям, закликаючи українців робити добру справу разом.

У XI столітті донька Ярослава Мудрого Анна, яка вийшла заміж за французького короля Генріха І, заснувала під Парижем, у містечку Санліс абатство Св. Венсана, яке існує і донині, десять століть потому.

Королева Анна Київська, як її насамперед знають у Франції, приїхала у середньовічний Париж зі своєю збіркою книг. За деякими історичними версіями, дорогоцінне каміння з привезених нею інкрустованих книг, згодом використовувалося у короні французьких королів.

Своєму сину Філіпу, наступнику престолу, що увійшов в історію як об’єднувач земель у кордонах сучасної Франції, мати прагнула надати найкращу освіту і виховати відповідального та мудрого правителя.

Наймасштабнішу жіночу бізнес-конференцію в Україні Business Woman Day, яка відбулася 12 жовтня в столичному Mercure Congress Centre, відвідали півтори тисячі учасників, 95% з яких склали жінки з різних куточків країни.

Маріупольський торговий порт надав БІЗНЕСу дані щодо обсягів перевалки вантажів за останні 6 років.

 За отриманою інформацією спостерігається стрімка тенденція зниження обсягів перевалки вантажів в Маріупольському торговому порті. Починаючи з 2013 року до грудня 2018 року обсяг перевалки вантажів впав на 66,8%. Падіння спостерігається і в перевалці чорних металів. В період з 2013 р. до грудня 2018 року показники впали на 50,6%.

Screenshot 5

Обсяги перевалки вантажів через Маріупольський торговий порт за останні 6 років

В той самий час порти Російської Федерації на Азовському морі навпаки нарощують обсяги вантажів. Перевалка порту «Кавказ» за 2015 - 2017 роки збільшилася на 13,6%. Обсяги порту «Ростов на Дону» у той самий період збільшилися на 22,1 %.

Після захоплення трьох українських суден прикордонниками РФ, ситуація з товарообігом через Маріупольський торговий порт є не визначеною. По завершенню будівництва РФ Керченського мосту доступ торгових суден до Маріупольського порту ускладнився. Фактично з квітня 2018 року прикордонна служба ФСБ РФ здійснює перевірки суден, що прямують до азовських портів. Ця ж процедура повторюється, коли на зворотньому шляху вони прямують через Керч-Єнікальський канал з Азовського моря у Чорне. Затримки судна за один тільки рейс досягають 15 діб.

Маріупольський порт також повідомив, що ніяких змін у роботі підприємства у зв'язку з недавнім затриманням Російською Федерацією трьох українських воєнних суден в Керченській протоці не відбувалось. Порт працював і працює у штатному режимі. При цьому звернули увагу, що з 25 листопада по 1 грудня через протоку не пройшло жодне торгове судно, що прямувало у Маріупольський порт чи із нього. Розблокування руху почалось 2 грудня. Тоді у порт нарешті прийшов т/х «YUNUS EMRE», який на вході в канал простояв рекордну кількість часу – 15 діб.

04.12.2018 біля причалів Маріупольського порту під розгрузкою знаходилося 7 суден, що прийшли після розблокування руху, 5 очікували огляду на вході в канал в напрямку Азовського моря, одне -  в напрямку Чорного.

ДП «Маріупольський морський торговельний порт» входить в четвірку найбільших портів України і розташований на перетині всіх видів транспортних шляхів. Порт має сучасні термінали і комплекси, а його потужність дозволяють переробляти понад 17 млн. т вантажів на рік. Діяльність порту є однією з важливих складових економіки України. Тому ситуація з погіршенням показників перевалки і складнощі з якими стикаються судна на шляху до Маріуполя потребують негайного вирішення.

-->