Говоритимемо про «Кадровий магніт», адже саме зараз нашій економіці потрібно, щоб кожне підприємство, та й уся країна, перетворились на кадровий магніт. Це і є метою комплексної програми «Трудові резерви», яку взялася реалізовувати громадська мережа «Суспільна альтернатива» з кількох бізнес-об’єднань, включно з групою Бізнес 100.

У грудні минулого року «Бізнес» писав про кадровий «крововилив», його комплексне дослідження та напрями боротьби з ним. У «Кадровому магніті» будемо детальніше говорити про практику і досвід цієї боротьби: знахідки і невдачі, без яких не буває перемог.

Я часто кажу про важливість делегування, коли мова йде про розширення і диверсифікацію вашого бізнесу. Нещодавно до мене звернувся 19-річний підприємець і попросив дати більш докладну пораду з приводу делегування, оскільки його стартап дійсно почав розвиватися.

Останні п’ять років багаті на приклади, коли українці беруть на себе відповідальність, виконуючи важливі функції держави, захищаючи саме її існування. Найефективнішими є підприємці, які мають відповідний ресурс. Вони підставили плече і допомогли відбити агресора. Але навіть досвідченим бізнесменам важко відбивати атаки агресора внутрішнього — рейдерів та нечистих на руку фіскалів і силовиків. Проблема вийшла з-під контролю і стала економічною загрозою.