Renault фокусується на якісній інфраструктурі для електромобілів

Журнал БІЗНЕС представляє Топ-3 забудовників з найвигіднішими умовами розтермінування

Які фінансові інструменти штовхають попит на ринку нерухомості

Кирило Куницький, СЕО міжнародної навчально-консалтингової компанії “Бізнес-Конструктор”

Як побудувати успішний бізнес в сегменті бебі-індустрії

Grid List

Чи скоро поїдемо на електромобілях до Європи

Чи допомогла заборона експорту лісу-кругляка економіці.

П’ятий рік поспіль в Україні діє мораторій на вивезення лісу-кругляка за кордон. Цей крок, спрямований на збереження українських лісів від неконтрольованої вирубки, неодноразово критикували різні чиновники Євросоюзу. Але більшість експертів вважають, що він призвів до значного прискорення розвитку лісової, деревообробної та частково меблевої промисловості. Проте чимало керівників підприємств та асоціацій галузі заявляють, що жодних позитивних змін на ринку Україну мораторій не спричинив. То хто ж правий і чи дійсно розвиваються відповідні ринки?

Спершу зазначимо, що ЄС більше зацікавлений у сировині для власної деревообробної промисловості, ніж в українських товарах зі значною доданою вартістю, тому наполягає на скасуванні мораторію. Нещодавно чиновники ЄС заявили, що після зняття мораторію Україні виділять кредит у €600 млн. Стільки ж ЄС обіцяв нам і 2017-2018 рр.

Зовнішній ресурс, звісно, потрібен Україні, але українські урядовці вважали суму недостатньою. Отже, мораторій діє й досі і, здається, що й нова влада його не скасує.

Поки цивілізований світ виробляє зі сміття енергію та товари, Україна тоне у власних відходах. Чи є в нас шанс запобігти неминучій катастрофі?

Україна намагається розвивати відновлювану енергетику й робить на цьому шляху помітні кроки. До цього процесу активно долучаються банки та міжнародні організації

Олександр Ніколенко, керівник онлайн-банку для підприємців ТАС24 Бізнес

Напередодні старту змін на ринку електричної енергії до спільноти БІЗНЕС 100 приєднався один з найпотужніших гравців у сегменті відновлюваної енергетики — KNESS Group. Щонайменше, ми вважаємо це символічним. Адже саме приватний бізнес має зрушити з місця цю важку неповоротку систему, існуванню якої ми присвятили липневий номер.

Своїм баченням того, куди рухається і, головне, куди слід прямувати українському енергосектору, з читачами БІЗНЕСа поділився генеральний директор KNESS Group Сергій Шакалов.

Саід Шуфані, засновник виробничої групи компаній

Початок вересня запам‘ятається не тільки теплими й сонячними днями, але й вельми гарячим періодом у діяльності активних громадських осередків. Зокрема, в цей період інтерактивна платформа "Однодумці" звітувала про успішне завершення проекту "Твоя ініціатива", а також оголосила про запуск аналітично-ресурсного центру по обробці та реалізації громадських проектів "Ініціатива в дії".

Хочете всерйоз і надовго вийти на американський ринок? То маєте бути присутніми в short list найбільшого маркетплейсу Америки — Amazon. Як зробити це правильно, чого слід уникати та коли чекати дивідендів, БІЗНЕСу розповів Андрій Матяш, керуючий партнер консалтингової компанії “4B”

Галузь управління людськими ресурсами, або HRM (human resource management), набирає все більшої ваги в українському бізнесі. Адже цей бізнес активно втрачає кадри. А дехто вже катастрофічно

Вперше в історії Землі у відкритий Космос відправлять понад 100 000 малюнків-мрій українських дітей, які будуть зашифровані в сигнал.

Столичний ресторан "Царське Село" запрошує всіх бажаючих на святкування Дня Народження закладу, яке відбудеться 20 вересня.

На превеликий жаль, мало хто приділяє достатньої уваги вибору якісного взуття. Проте неякісні вироби не виконують покладених на них функцій — вони не забезпечують якісної амортизації, задник починає просідати, а устілка швидко стоптується.

Настання осені традиційно заповнило facebook-стрічки світлинами школярів на  святкових лінійках. І в цьому році на учнів чекає багато нововведень, про які  батькам слід знати вже зараз. Зокрема, такі модернізації стали можливими  завдяки імплементації євроінтеграційних законів та плідній співпраці  українського уряду та іноземних партнерів.

БИЗНЕС выйдет в Дубай

Економіка
Налаштування
  • Дуже маленький Маленький Стандартний Збільшений Великий
  • Стандартний Helvetica Segoe Georgia Times

Колонка редактора

Журнал БИЗНЕС впервые за 25 лет своего существования будет представлен в одном из крупнейших мировых финансовых центров мира — Эмирате Дубай. Точкой входа станет наш проект — “100 самых многообещающих украинских компаний с экспортным потенциалом”.

Его презентация состоится в апреле в рамках Annual Investment Meeting (AIM), форума, который является трендсеттером на инвестиционном рынке и крупнейшим проводником финансовых ресурсов в экономики развивающихся стран.

Наша цель — стать не просто коммуникационным мостом для привлечения инвестиций в Украину, но и показать тот потенциал, которым обладает наша экономика. Иными словами, мы испытываем новый инструмент повышения капитализации украинских компаний и узнаваемости украинского рынка в целом.

Позиционируя Украину как территорию стабильности и активного экономического развития, где прозрачность, надежность и ответственность в ведении бизнеса являются основополагающими ценностями. А ждать больше нельзя.

Мы теряем традиционные рынки сбыта и закрываем себя для новых. Очень показательна статистика из нашего текущего номера. Капитализация украинского рынка с 2014 г. снизилась более чем в 20 раз.

Что такое AIM и почему мы выбрали для себя эту площадку? 140 стран, 15 тыс. собственников бизнеса и инвесторов, более 100 высокопоставленных гостей, более 8 тыс.кв.м, на которых можно представить себя и свою продукцию. Это настоящий инвестиционный хаб.

Но для нас это не просто “поход за инвестициями ради инвестиций”. Нам необходимо как можно скорее проскочить период так называемого “ископаемого капитализма”, основанного на эксплуатации недр, и сразу воспользоваться плодами “инновационного экокапитализма”.

А осуществить это можно лишь с помощью иностранных инвес­тиций и продвижения товаров с высокой добавленной стоимостью. Мы сознательно решили реализовывать этот проект, чтобы показать другую Украину и иную экономику — проводников новой экоиндустриальной эры.

Мы отбираем 100 самых многообещающих компаний с экспортным потенциалом, которые будут максимально удовлетворять критериям, которые хотят видеть иностранные инвесторы.

Может показаться, что найти 100 украинских компаний несложно. 22 региона (области), да хотя бы по 10 компаний — итого первичный массив: 220 компаний. Выбор — неограниченный. Мы тоже поддались этой идее. Но, как оказалось, чиновники на местах видят процесс привлечения инвестиций иным.

Чаще всего в списках оказывались компании, либо связанные с региональными властями и их родственниками, либо входящие в иностранные группы и аграрные холдинги. Но и в рабочем лонг-листе осталось много украинских компаний, которые имеют сайт, но не имеют его англоязычной версии.

И возникает вопрос: как можно стимулировать экспорт и инвестиции, если иностранные партнеры не могут ознакомиться не только с компанией, но и с ее продукцией. Проблем много, но мы продолжаем искать.

Присоединяйтесь к нашему проекту своей экспертизой, компаниями и идеями. Ведь сейчас как никогда мы все понимаем, что только объединившись сможем преодолевать любые преграды.Вячеслав Мироненко,
главный редактор
журнала БИЗНЕС