Кримські татари готові сидіти за ґратами заради України - Муждабаєв (відео)

Кримські татари готові сидіти за ґратами заради України - Муждабаєв (відео)
481
Чимало кримських татар в окупованому Росією Криму борються за Україну, незважаючи на те, що їх кидають до в’язниці та переслідують силовики. Цим людям слід дати надію, що після повернення української влади на півострів вони житимуть в автономній кримськотатарській республіці.

Про це в ефірі ток-шоу «Почути Україну» (щоп’ятниці о 21:30) на телеканалі ZIK заявив журналіст, заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR Айдер Муждабаєв.

На його переконання, Крим було втрачено внаслідок того, що за роки незалежності центральною владою ігнорувались вимоги кримських татар про національну автономію.

«Нині чимала кількість представників цього народу бореться на півострові проти окупації, бореться за українську владу. Їх кидають у тюрми, до них приходить ФСБ. Кримські татари готові сидіти за ґратами за Україну. На мою думку, цим людям треба дати надію, що усі їхні зусилля не будуть марними, і, коли Україна повернеться в Крим, їм дадуть свою територіальну автономію», – стверджує Айдер Муждабаєв.

За його словами, політична еліта України з приводу Криму та Донбасу має чітко сказати, що ці території не були і ніколи не будуть предметами торгів з Росією. Будь-яке розділення питання щодо цих територій розв’язує руки агресору, що є неприпустимим.

«Ми маємо примусити наших партнерів, зокрема, за Будапештським меморандумом, розглядати ці питання як одне, адже воно стосується територіальної цілісності України. На мою думку, припинити інсинуації з цього приводу можна, якщо будуть ухвалені два закони. Перший – про надання кримським татарам статусу корінного народу півострова, другий – про створення Автономної кримськотатарської республіки замість АР Крим. Для цього треба буде внести зміни до 10 статті Конституції України. Я би назвав цей крок актом захисту кримських татар та захисту територіальної цілісності України, котрий неможливо буде скасувати», – каже заступник директора кримськотатарського телеканалу ATR.

До моменту звільнення окупованих території, вважає Муждабаєв, слід ухвалити низку законів, котрі б унеможливили отримання вигоди з окупованих територій.

«Незважаючи на блокаду Криму, яку запровадили громадські активісти, на півострові працює чимало українських компаній. Як таке може бути?» – обурюється журналіст.