Родичі полонених бійців АТО влаштували акцію у Києві (відео)

Родичі полонених бійців АТО влаштували акцію у Києві (відео)
348
Родичі бранців Кремля та військовополонених напередодні збиралися у центрі Києва, щоб нагадати владі про майже дві сотні українців, які нині у неволі. 

Акцію влаштували близько двох десятків активістів, передає "5 канал".

Із собою принесли світлини із родичами, які зараз перебувають у полоні. Зібралися неподалік Адміністрації Президента – хотіли привернути увагу представників ЄС, які вчора перебували у Києві.

"Сьогодні ми використовуємо таку нагоду, коли лідери ЄС збираються в Києві. Збираються люди, які приймають дуже важливі рішення, і які будуть обговорювати російсько-українську війну. 

А те, з чого повинен починатися саміт, з обговорення механізмів і формату, як наших українських політв'язнів, українських військовополонених можна звільнити", – розповів тоді координатор об'єднання родичів політв'язнів Кремля Ігор Котилянець.

На думку активістів, проблема українських полонених забута. За їхніми словами, за останній рік із полону за згодою сторін визволено лише одного військовослужбовця. 

Усього у тюрмах Кремля – понад 44 політв'язнів, ще 132 військовослужбовці перебувають у полоні на Донбасі – більшість із них утримують у Макіївській колонії.

"З проханням відокремити звільнення полонених від Мінських домовленостей. 

Тому що припинення вогню – це дійсно дипломатичний шлях, і це треба обговорювати, це потребує часу, то питання полонених можна вирішити за години. 

Туди до них не мають жодного допуску жодні Міжнародні організації, навіть Червоний Хрест. 

Ми не знаємо, в якому стані наші хлопці там", – розповіла сестра полоненого військовослужбовця Людмила Глундар.