Шостий день в облозі. Перевізники не збираються їхати з-під КОДА (+4 фото)

Шостий день в облозі. Перевізники не збираються їхати з-під КОДА (+4 фото)
317
Шостий день триває акція протесту автоперевізників Київщини під Київською обладміністрацією на площі Лесі Українки у столиці. Сторони так і не змогли ні про що домовитися.

Про це "Українській правді. Київ" повідомив голова Асоціації "Автоперевізники Київщини" Олексій Павленко.

"Жодного питання ми не вирішили", - сказав він.

За словами Павленка, до них виходили представники КОДА і запрошували їх на переговори.

"Нас кликали на перемовини, але з єдиною умовою – хай роз’їжджаються усі і тоді сядемо за стіл переговорів. Але ми знаємо, що таке роз’їхатися. Те, що хоче влада, то не діалог, то більше їх монолог. Влада нас не чує", - сказав голова асоціації.
 Фото УП

У першу чергу перевізники вимагають врегулювати питання компенсації за перевезення пільговиків, щоб влада зупинила нелегальні перевезення на Київщині та перестала у ручному режимі розподіляти маршрути, а проводила конкурси. І щоби нарешті затвердила маршрутну мережу області.

Павленко додав, що розходитися вони не планують.

"Бо чого нам розходитися? Нас навпаки стає більше, до нас приєднуються перевізники з інших областей, бо в них є такі самі проблеми. Приїхали з Донецької області, Вінницької, Чернігівської, Сумської, Херсон їде ще у дорозі", - сказав він. 

11111.jpg

На сьогодні в автоперевізників заплановані дві акції – піша хода до Адміністрації президента та Кабміну.  

"Ці питання можна вирішити упродовж кількох годин, було б на це бажання КОДА, воля і розуміння ситуації", - сказав Павленко.

Від наміру палити автобус, як вони це обіцяли 4 квітня, перевізники відмовилися, бо "автобус дорого коштує і ліпше його віддати у якесь село, де взагалі транспорту немає".

222222.jpg

У свою чергу голова КОДА Олександр Горган заявляє, що акція перевізників – то тиск на владу, і вибивання для себе гарантій перемоги у майбутніх конкурсах.

"Пікет окремих транспортних підприємств є небажанням працювати в умовах прозорості й рівності всіх учасників ринку. 

Вони за допомогою пікетів та громадськості намагаються тиснути на державну владу вимагаючи дати гарантії того, що їхні автопідприємства стануть переможцями майбутніх конкурсів", - сказав Горган.

3333.jpg

Однак він наголосив, що такого не буде.

"Жодні корупційні схеми не пройдуть. Практика підкилимного розподілу маршрутів залишилася в минулому. Новий Конкурсний комітет буде сформовано з осіб з бездоганною репутацією, із залученням представників міжнародних та антикорупційних громадських організацій. Усі конкурси будуть прозорі і відкриті",- сказав Горган. 

4444.jpg

Він запевнив, що Київська обласна державна адміністрація відкрита до конструктивної співпраці, готова до пошуку варіантів здешевлення вартості проїзду, в тому числі, впровадження програми відшкодування проїзду пільгових категорій та боротьби з нелегальними перевізниками.

Як відомо, маршрутна мережа Київської області включає у себе 512 автобусних маршрутів загального користування: 169 приміських та 343 міжміських, перевезення на яких здійснює 94 автотранспортні підприємства.