У Вінниці школярка самотужки зібрала на півострові 50 мішків сміття (відео)

У Вінниці школярка самотужки зібрала на півострові 50 мішків сміття  (відео)
269
У Вінниці школярка самотужки прибрала улюблене місце відпочинку – півострів Бригантина. За два дні вона зібрала півсотні мішків сміття.

Про це йдеться в сюжеті інформаційного проекту «Перші про головне».

Марія прийшла відпочивати на своє улюблене місце, але побачила там навалу сміття.

«Тут було дуже багато сміття. В основному це був пластик, якісь папірці, все, що люди беруть з собою на відпочинок», – розповідає Марія Чикальська.

Школярка вирішила самотужки виправити ситуацію. Вона придбала рукавички та пакети для сміття і взялася прибирати територію. 

Два дні поспіль о шостій ранку Марія приходила на Бригантину і працювала по три години. За цей час вона назбирала близько 50 пакетів непотребу.

«Минув лише тиждень, але вже можна побачити сміття. Вже є папірці та пластикові пляшки», – зауважила школярка.

На прибережних смугах та в лісах сміттєвий слід залишають недобросовісні відпочивальники. У муніципальній поліції Вінниці кажуть: щороку під час весняних толок з таких ділянок вивозять тонни непотребу, але вперше бачать, щоб тендітна дівчина вирішила дати бій тим, хто смітить.

«Хочеться, щоб цей приклад побачили вінничани і зрозуміли, що не потрібно смітити, бо після них комусь доведеться прибирати», – каже начальник муніципальної поліції Вінниці Василь Гайовик.

За ініціативу поліцейські нагородили Марію грамотою. Та для школярки важливо інше: дівчина хоче, щоб її праця не була даремною, і люди прибирали за собою, а не перетворювали місця відпочинку на сміттєзвалища.