В одному з судів Чернівецької області підсудних утримують у шафах-сейфах (фото)

В одному з судів Чернівецької області підсудних утримують у шафах-сейфах (фото)
214
У Глибоцькому райсуді Чернівецької області підсудних утримують у металевих шафах, що нагадують середньовічні катівні. Про це повідомляється на Facebook-сторінці Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

Металеві шафи виявили 8 лютого 2017 року у Глибоцькому районному суді під час моніторингового візиту до установи регіонального представника Уповноваженого у Чернівецькій області Леоніда Ілюка та регіонального координатора взаємодії з громадськістю Уповноваженого Богдана Бойка у рамках реалізації національного превентивного механізму (НПМ).

"Встановлено, що всупереч вимогам законодавства, людей, доставлених під конвоєм до Глибоцького райсуду, тримають у зачинених металевих шафах: без доступу до освітлення та без належної вентиляції. Повітря та світло потрапляють всередину через прорізані у шафах отвори розміром 10х20см. Важко уявити, як люди почувають себе в умовах літньої спеки, адже у приміщенні, де розташовані шафи, немає кондиціонера! Також на момент візиту у цьому приміщенні було відсутнє водопостачання, що не дозволяє скористатися умивальником та унітазом", - йдеться в повідомленні.

Моніторингова група зазначила, що сама шафа виглядає як середньовічна катівня та складається з двох секцій висотою 2 м та площею 2 м.кв. на людину, яка повинна розміститися сидячи на лавці шириною 25 см (за умови, що в кожній секції розміщено лише одну людину). В організації нагадали, що згідно зі встановленими нормами площа кожної камери для підсудного повинна бути не менше 4 м. кв.

"Осіб, які конвоюються до суду, не забезпечують харчуванням, що також є суттєвим порушенням прав людини", - додали в повідомленні уповноваженого.

Монітори також зафіксували відсутність належно облаштованих місць для спілкування підсудних із захисниками, а також для ознайомлення з матеріалами справи. Наразі вони можуть це зробити лише у залах судового засідання, перебуваючи у клітках, використання яких також не в повній мірі відповідає вимогам законодавства.
58aca166daa0f-32.jpg
"Моніторингова група одностайно переконана – тримання людини у приміщенні суду в такий спосіб є грубим порушенням міжнародних та національних стандартів поводження з особами під вартою та може розцінюватися як порушення норм Конвенції проти катувань та інших жорстоких, нелюдських або таких, що принижують гідність, видів поводження і покарання", - наголосили в представництві Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини.

58aca16fda013-31.jpg

Моніторингова група направила відповідні акти реагування Уповноваженого на адресу Державної судової адміністрації та МВС України для негайного припинення жорстокого поводження з підсудними у Глибоцькому районному суді Чернівецької області та захисту їхніх прав.