Як у львівських десантників проходять навчання зі стрибків (відео)

Як у львівських десантників проходять навчання зі стрибків (відео)
578
У ці дні на Львівщині проходять навчання десантників 80-ї бригади зі стрибків.

Сьогодні відбувається другий день серії навчань – стрибки з висоти 800 метрів без зброї. 

Понад сотня військовослужбовців уже встигла сьогодні взяти участь у навчаннях, – передає кореспондент Дивись.info.

Військові зауважують, що сьогоднішня погода є доволі сприятливою для стрибків, адже сильного вітру немає, що не створює зайвих труднощів при виконанні завдання. 

Сьогодні на навчаннях стрибали як уже досвідчені десантники, так і ті, хто мав перший такий досвід. До слова, серед військовослужбовців сьогодні було до десяти жінок, які на рівні із чоловіками виконували поставлені задачі.

В одній і тій самій черзі ті, хто стрибає вже вдесяте чи всоте, і зовсім «новачки». 

Десантники шикуються у чергу на борт, розподіляються і проходять кілька етапів перевірки – різні офіцери дивляться, чи правильно закріплені парашути, чи всі прилади працюють справно, щось поправляють в екіпіруванні…

Тим часом хлопці жартують про обов’язково «крайні», а не «останні» польоти та діляться очікуваннями: чи занесе вітром у ліс, чи не перетнешся із кимось у польоті (що, до речі, потенційно може бути небезпечним).

Потім невеликими групами піднімаються на борт гвинтокрила, перше коло – пробне, стрибають двоє – на крайніх точках відведеного майданчика, аби «пристрілятись». 

Вже за пару хвилин у небі з’являється рядочок білих парашутів. До слова, один такий комплект (парашут, запасний парашут, сумка для того, аби скласти все після стрибка, ніж та інше) важить понад 16 кілограм. Внизу спостерігають за побратимами й принагідно кричать у небо поради: «Ліворуч бери! Ліворуч!»

Військовослужбовці запевняють, що перед стрибками йдуть підготовчі заняття неодноразові, люди тренуються, тож наразі травм на цих навчаннях немає.