Зниження облікової ставки НБУ

Франк Ауэрбах, «Э. О. У. на голубом одеяле В», 1963
1118
Франк Ауэрбах, «Э. О. У. на голубом одеяле В», 1963

Лише на півпункта – з 15,5% до 15% річних


Зниження можна очікувати й надалі

Зменшення ставки НБУ на лише 0,5 п.п. – наслідок скорочення обсягу надлишкової ліквідності. Надлишкова ліквідність банківської системи суттєво скоротилась в серпні. Вкладення в депозитні сертифікати НБУ знизились на 44% (25,2 млрд. грн.) й продовжують залишатись відносно низькими. Основні причини – фактичне припинення купівлі валюти НБУ на валютних аукціонах, невеликі обсяги виплат Фондом гарантування вкладів та акумуляція коштів на єдиному казначейському рахунку Урядом.

Зменшення обсягу зайвої ліквідності в системі не сприяло подальшому зниженню ставок по депозитам. Суттєво (на 2-2,5 п.п.) урізали ставки лише Альфа-Банк та Промінвестбанк, які до того були суттєво вище ринку. Прогнозуємо, що вирішення проблеми із перерахуванням 38 млрд. грн. прибутку НБУ до бюджету матиме суттєвий позитивний ефект на ліквідність системи й дозволить продовжити курс на зниження ставок.

Михайло Демків
Аналітик банківського сектора групи ICU
Як повідомляється на сайті Національного банку України, регулятором було прийняте рішення по зниженню облікової ставки з 15,5% до 15% річних. Причинами для зменшення ставки стало зниження ризиків для цінової стабільності. Прийняте рішення узгоджується з цілями по інфляції 12% на 2016 рік і 8% на 2017 рік.
Последние новости: