Прикордонники затримали судно, яке заходило до портів тимчасово окупованої України (відео)

Прикордонники затримали судно, яке заходило до портів тимчасово окупованої України (відео)
1044
Одеські прикордонники затримали судно, яке заходило до портів тимчасово окупованої України.

Члени екіпажу та капітан іноземного судна закордонного спрямування вирішили, що змінивши назву, можна безкарно запливати до портів тимчасово окупованої території України.

Так, теплохід «SAN PORFYRIOS» (прапорт Беліз) зупинили українські прикордонники, коли той прямував до Греції. 

Як виявили одеські правоохоронці, саме цей корабель без перешкод заходив у порти тимчасово окупованого Криму, але під назвою «Sava Lake» (прапор Панама). Первинний огляд показав, що суднова та навігаційна документація в повному порядку. Відміток про заходи до портів АР Крим немає.

Виявити порушників прикордонникам вдалося завдяки за унікальним ідентифікатором судна (IMO). Номер ІМО лишається пов’язаним із корпусом судна протягом всього часу його існування, незалежно від зміни назви, прапору чи судновласника.

На той час судном керував інший капітан, а екіпаж неодноразово змінювався. Проте один з помічників капітана двічі був в портах АР Крим на даному судні, а тому є порушником законодавства про ТОТУ.

Всі факти правопорушень зафіксовані та будуть передані до прокуратури. Порушникам заборонено в’їжджати в Україну протягом трьох років. 

Для всіх бажаючих порушити правила, невелике нагадування – наші прикордонники пильно і ретельно несуть свою службу. Тому, ніякі зміни назв і прапорів не допоможуть.