Dubai Networking Forum чекає на прозорий український бізнес – Українська Бізнес Асоціація

Віталій Антонов дає інтерв`ю business.ua
1313
Віталій Антонов дає інтерв`ю business.ua
В Укрінформі 16 листопада 2016 року за ініціативи Української Бізнес Асоціації (УБА) відбулася стартова прес-конференція, на якій було оголошено про початок підготовчого процесу для участі українського бізнесу, що свідомо працює по-білому, в грандіозній економічній Олімпіаді світу – виставці «Експо-2020», яка відбудеться у Дубаі. Перші тренувальні збори відбудуться в ОАЕ вже 13-16 грудня цього року на Dubai Networking Forum.

Dubai

Більше 1% бюджету країни наповнює податками «Галнафтогаз»

Ми маємо переконливу мотивацію щодо участі у програмах Української Бізнес Асоціації, таких як «Білі починають і виграють» та проголошеного сьогодні початку просування вітчизняного бізнесу на «Експо-2020» у Дубаі. Адже поділяємо й дотримуємося принципів ведення бізнесу по-білому, які сповідує Асоціація. Бо чесний, прозорий бізнес є основою відродження України!
Корінь усіх бід в нашій країні та головна причина вертикальної корупції полягає у дуже низьких соціальних стандартах життя. Саме надзвичайна бідність українців спонукає людей голосувати «за гречку» та раз за разом вибирати у владу корупціонерів та популістів. Щоб підвищувалися соціальні стандарти, необхідно, щоб вітчизняний бізнес виходив із «тіні» та платив чесно податки, наповнюючи казну.
Так, як це робить наша компанія «Галнафтогаз», яка по-білому сплачує податків на суму, що за розміром становить більше 1% усіх надходжень до бюджету України. При тому, що значна частина бізнесу країни, до 50%, на жаль, знаходиться у «тіні». Уявіть реальні зміни, коли таких, як ми – білих – вже набереться принаймні перша сотня! Детінізація, деолігірхізація є процесом незворотнім, і чим раніше ваша компанія до нього долучиться, тим легше вам буде розвиватися завтра.
Ми із великим ентузіазмом готуємось до участі у форумах в ОАЕ, які відбудуться найближчим часом: ініційованого Українською Бізнес Асоціацією Dubai Networking Forum, Ukraine-UAE, 13-16 грудня 2016 року, «Щорічного інвестиційного форуму», 2-4 квітня 2017 року, який відбудеться у Дубаї за підтримки уряду ОАЕ. І, безперечно, до «Експо-2020», щоб показати світові, що в Україні можна вести білий прозорий бізнес і що в Україну можна й треба інвестувати
Віталій Антонов
Президент концерну «Галнафтогаз»
– Дуже доброю прикметою вважаю сьогоднішнє утворення групи небайдужих економічних експертів, бізнесменів та організаційних волонтерів на чолі з Українською Бізнес Асоціацією, які взялися докласти зусиль, щоб Україна вже у найближчі чотири роки змогла повернути своє достойне місце на світовій економічній арені, – вважає Іван Бунтов, директор Департаменту інвестицій та міжнародного співробітництва Європейської Економічної Палати в Україні, директор Національного павільйону України на Всесвітній виставці «EXPO-2010» (Шанхай). Таку думку він висловив на прес-конференції в Укрінформі.


Щасливий шанс України повернутися у велику економічну гру

Надзвичайну іміджеву важливість участі країни у всесвітніх економічних форумах засвідчують цифри. Приміром, на всесвітній виставці у Шанхаї в 2010-му році було представлено 192 країни, причому усі вони є членами ООН. Сама подія тривала 182 дні, протягом яких експозицію відвідали 73 мільйони людей. Невеличкий український павільйон протягом цього часу відвідало 4 мільйони людей. То колосальна цифра!

З іншого боку, Україна, як держава, могла б забезпечити набагато якісніше фінансування своєї програми. Наш павільйон коштував усього $1 мільйон, а, наприклад, Білорусі – $8 мільйонів, не кажучи вже про потужне представництво Росії, павільйон якої потягнув більше ніж на $50млн! Проте Україна, як завжди, взяла «душею» – в нашому павільйоні проходило більше різноманітних зустрічей, презентацій, частувань, вечорів, прес-конференцій, тому публіка охоче приходила до українського павільйону.

Переконаний, підготовка й участь в «EXPO-2020» стане щасливим шансом для розвитку вітчизняного бізнесу й повернення позитивного іміджу всієї країни. Україні зараз потрібно вийти на якісно новий рівень щоб привернути увагу світового бізнес-товариства й залучити в економіку не кредити, а саме інвестиції!

Адже через байдужість держави та форс-мажорні обставини – анексію Криму та військові дії на Донбасі ­– ми вже змарнували таку унікальну можливість як «EXPO-2015», що відбулася без участі України у Мілані. Хоча тема минулої світової виставки була дуже-дуже нам близькою: «Як нагодувати світ?».

Форум «EXPO-2020», що відбудеться у Дубаі, пропонує замислитися над новим світовим викликом і визначає тему так: «Поєднуючи уми – створюємо майбутнє!». Україні, безперечно, є що продемонструвати в галузі IT, високих технологій, та у інших напрямках інтелектуальної праці. Це наш шанс, через десять років, повернутись у велику світову економічну гру, яка відкриває нові можливості бізнесу. Безперечно, український аграрний сектор також можна буде представити у зовсім новому, сучасному привабливому світлі. Тому вже зараз потрібно подавати заявки та резервувати кращі місця.
Іван Бунтов
Економічний експерт
Українська Бізнес Асоціація об’єднує представників вітчизняного бізнесу за єдиним, але кардинальним критерієм – прозорість ведення фінансової звітності, – наголосив під час прес-конференції в Укрінформі Президент УБА Володимир Чеповий. – Рік тому ми започаткували спеціальну програму «Білі починають та виграють», у якій визначили сучасні критерії та умови для ведення чесного бізнесу. Вважаємо, реалізація цієї програми стане серйозним кроком на шляху до деолігірхізації української економіки. І закликаємо широке коло бізнесменів приєднуватися до її реалізації!


Якщо білі рішуче почнуть, то обов’язково виграють

Таким чином ми разом зможемо змінити на краще ситуацію в економіці, повернути довіру міжнародних партнерів до країни та розробити умови для приходу в Україну інвестицій. Саме тому ми зараз допомагаємо українським компаніям, які хочуть працювати чесно й прозоро – тобто, по-білому – показати на міжнародному рівні свій експортний потенціал.

Вже зараз прагнемо відібрати принаймні 100 успішних українських компаній-виробників для подальшої підготовки до презентації на всесвітньому економічному форумі «Експо-2020» в Дубаї. Ми, так би мовити, маємо зібрати міцну бізнес-збірну України для участі у цій потужній світовій економічній Олімпіаді!

Тому вже 13-16 грудня цього року запрошуємо бізнесменів на форум в Дубаї, щоб спробувати власні сили та домовитись про співпрацю із закордонними партнерами. То буде важливе тренування перед майбутніми перемогами. Адже на цій зустрічі будуть обговорюватись тендери на будівництво павільйонів та певної інфраструктури з обслуговування «Експо-2020». І вітчизняним конкурентоспроможним компаніям варто звернути увагу на таку чудову можливість заявити про себе.

Хочеться сподіватись, що українська держава, її чиновницький апарат та керівництво зрозуміють усю важливість ініціативи УБА щодо організації участі країни у світових економічних форумах. Держава і бізнес задля перемоги, безумовно, повинні об’єднатися і докласти спільних зусиль, щоб український павільйон на «Експо-2020» в Дубаі став взірцем новітнього підходу до ведення бізнесу, й виступив локомотивом відродження української економіки.
Володимир Чеповий
Президент Української Бізнес Асоціації
– Аудиторські компанії є зв’язуючим ланцюгом між компаніями та інвесторами, бо ми допомагаємо підприємцям «відбілювати» свій бізнес, виводити на прозорі засади його ведення, – зазначає Артем Ковбель, партнер аудиторської консалтингової компанії Kreston GCG. – Саме завдяки щорічним аудиторським перевіркам стає очевидною ступінь надійності тих чи інших вітчизняних підприємств перед партнерами – ведучими міжнародними інвесторами, такими як ЄБРР, Світовий банк або МВФ.


Чому прозорість бізнесу вигідніша за «тінь»

Тому вважаємо глибоко помилковою позицію українського бізнесу, який нині значною мірою працює у «тіні» та жаліється на владу й виправдовує своє ухилення від сплати податків тим, що ці кошти розкрадаються. У найближчій перспективі ситуація буде змінюватися, і той бізнес, який демонструє фіскальну звітність по-білому, зможе задля подальшого розвитку легко залучати дешеві кредити та інвестиції, що буде набагато вигідніше, ніж приховування справжнього рівня прибутків.

Тож, можливості, які відкриваються, завдяки ініціативі Української Бізнес Асоціації, для участі першої сотні підприємств вітчизняного білого бізнесу у «Експо-2020» в Дубаі, є гарною нагодою для перебудови бізнесу по-білому, переходу економіки нашої країни на новий рівень прозорості та відкритості. Інших варіантів виходу на світові ринки торгівлі та капіталу немає.
Артем Ковбель
Партнер аудиторської консалтингової компанії Kreston GCG
– Нам дуже імпонує генеральна ідея Української Бізнес Асоціації «Білі починають і виграють». Адже вона цілком солідарна із нашою спільною метою – підняти капіталізацію України – та головним принципом, якого необхідно додержуватися у цьому напрямку – прозорість звітності бізнесу, – стверджує Олександр Громико, Президент Асоціації українських виробників, засновник холдингу Saturn.


Асоціація українських виробників підтримує курс УБА та прозорий шлях за інвестиціями до Дубаі

Україна має чудове географічне розташування та великий людський потенціал, виборола безмитний ввіз товарів до ЄС. Тому міжнародні інвестори, насправді, готові виділяти кошти та вкладати їх в нашу економіку. Але інвестори прагнуть, щоб їхні гроші були захищені, вони очікують реальних кроків з детінізації української економіки та забезпечення прозорості у частині сплати податків та звітності, щоб усі гравці мали рівні конкурентні умови.

Впевнений, якщо український бізнес перейде на систему роботи по-білому, то він потягне за собою й чиновників, які втратять можливості тиснути на підприємців, й корупція зменшиться в рази автоматично! Тому ми закликаємо владу ухвалити закон про обов’язкову фіскалізацію, щоб в Україні було невигідно продавати тіньовий контрабандний товар. Тоді й не знадобиться боротьба за нього на митниці. Також ми виступаємо за амністію капіталів, щоб бізнес міг почати з чистого аркуша. Усі ці заходи привернуть в Україну інвестиції, як із Заходу, так і з багатих країн Сходу.

Підготовка бізнесменів до форуму в Дубаї може стати іще одним важливим етапом відродження української економіки, майданчиком, на якому ми безперечно зможемо продемонструвати світу власний потенціал.
Олександр Громико
Президент Асоціації українських виробників, засновник холдингу Saturn
– Маємо ще три-чотири роки часу для того, щоб підготуватися до економічної Олімпіади. Й щоб перемагати, треба вчитися у кращих, у чемпіонів світу з бізнесу. Україна є ринком, що розвивається, а Дубаі якраз і є всесвітнім форумом з інвестицій у ринки, що розвиваються. Лише на Щорічний інвестиційний форум в квітні в ОАЕ прибудуть 15 тисяч учасників з 125 країн світу, які будуть розглядати та відбирати перспективні економічні проекти, – повідомив на прес-конференції в Укрінформі Олексій Чуєв, виконавчий директор Української Бізнес Асоціації, партнер компанії Reputation Capital Group.


В ОАЕ будемо вчитися у світових чемпіонів з бізнесу

Перше навчання українських бізнесменів, які представлятимуть підприємства, що працюють по-білому, й мають експортний потенціал, відбудеться у Дубаі вже 13-16 грудня на Dubai Networking Forum, Ukraine-UAE, який ініціює Українська Бізнес Асоціація. Щоб вони могли ознайомитися із ситуацією прямо на місці майбутніх подій, і спробувати свої сили у спілкувані з представниками міжнародних інвесторів.

Там також будуть зустрічі із оргкомітетом «Експо-2020», на яких можна буде з`ясувати багато питань для ліпшої підготовки до цієї події. На грудневий форум до Дубаі ми запрошуємо власників бізнесу, які вже безперечно є переможцями економічної Олімпіади, таких як Віталій Антонов, Президент концерну «Галнафтогаз», й Олександр Громико, Президент Асоціації українських виробників, засновник холдингу Saturn. Та власників, які хочуть не через десять, а вже через чотири роки працювати по-білому й вести прозорий бізнес. Саме на допомогу таким компаніям спрямовані наші ініціативи.

В Української Бізнес Асоціації є мрія, щоб в журналі «Форбс» через чотири роки появилася назва не однієї української компанії, яка через податки сплачує 1% усього бюджету країни, а принаймні назви першої сотні компаній, які по-білому сплачують 100% податків.
Олексій Чуєв
Виконавчий директор Української Бізнес Асоціації, менеджер Dubai Networking Forum - 2016
Повне інтерв`ю Віталія Антонова до Вашої уваги скоро

Автор

Леонід Хомяков, спеціально для УБА