«Антибіотик за рецептом»: препарати приймаємо відповідально

«Антибіотик за рецептом»: препарати приймаємо відповідально
1109

Українцям загрожують масові інфекції та підвищення смертності через безконтрольне вживання антибіотиків

Поточний тиждень проходить в столиці, та й по всій Україні під гаслом «Антибіотик за рецептом» за ініціативи ГО «Інфекційний контроль в Україні», що закликає небайдужих долучитися до національного флеш-мобу. З понеділка почалася семиденка відповідального прийому антимікробних препаратів, яка має нагадати про те, що відповідальність цим тижнем не обмежується.

01.jpg

Довше і дорожче лікування інфекційних захворювань та післяопераційних ускладнень, підвищення рівня смертності – усе це загрожує українцям вже найближчим часом. Як наслідок безконтрольного прийому антибіотиків та формування у людини стійкості до цих антибактеріальних препаратів.

«Уже за кілька років антибіотики можуть перестати діяти на більшість хвороб. Відтак пневмонія, гонорея, туберкульоз та післяопераційні ускладнення стануть смертельними для людства», – стверджує Віктор Ляшко, голова ГО «Інфекційний контроль в Україні».

Сьогодні кожен другий українець, що вживає антибіотик, насправді не потребує лікування ним, а кожен третій вважає, що антибіотики лікують вірусні та застудні захворювання. Половина українців самі собі прописують антибіотики та вживають їх за схемою: «допомогло минулого разу – допоможе і тепер», або «стало краще – припиняю приймати препарат».

02.jpg

Лише за вересень в Україні було вироблено 120 тон протимікробних препаратів – це майже на 40% більше, ніж минулого року. Але наука не встигає реагувати на виклики та виробляти антибіотики, які б діяли на бактерії, що мутують. Так, в період з 1983 по 1987 рік було розроблено 16 нових антибіотиків, в період з 2008 по 2012 рік – лише 2. Як наслідок, в багатьох країнах вже більше неефективні антибіотики для лікування інфекційних захворювань нирок та сечовивідної системи.

03.JPG


Без рецепту? Ні!

Українці щороку витрачають на придбання антибактеріальних препаратів біля 15 млрд. гривень. З них приблизно половина куплених антибіотиків – не лікують хворобу, а приносять шкоду організму, тому що просто купуються пацієнтами в аптеках без показань для лікування! Парламент має продемонструвати жорстку позицію вимог до МОЗу і Кабміну щодо найскорішої адаптації української системи охорони здоров'я до європейської якості і європейських стандартів та збільшення тривалості гідного життя українців! Це означає, що антибіотики мають продаватись в аптеці за рецептом, а лікар має нести персональну відповідальність за якість лікування і призначений препарат, відповідно до європейських стандартів лікування, які має адаптувати і затвердити МОЗ вже в цьому році
Ольга Богомолець
Народний депутат, голова Комітету з питань охорони здоров'я

Последние новости: