Кабмін та стипендії

Валентин Волков, «Вузовцы», 1947
206
Валентин Волков, «Вузовцы», 1947

В розрізі бюджетного проекту


Чого чекати

Важко сказати на 100%, чого очікувати в майбутньому, бо багато залежить від підзаконної нормативної бази, яку уряд ще не публікував. З бюджету видно, що уряд буде робити більший акцент на соціальних стипендіях, ніж зараз. І ці соціальні стипендії будуть надаватись залежно від доходів сім'ї, яка утримує студентів. Питання лише в тому, яким буде поріг доходу, після якого на соціальну стипендію вже не можна подаватись.

З академічними стипендіями теж варто почекати підзаконної бази. Видно, що уряд хоче їх підвищити, але водночас скоротити кількість тих, хто їй отримує. Загалом коштів на стипендії закладено або ж на рівні 2016 року, або ж навіть більше. Така двозначність викликана тим, що подекуди стипендії вшити у видатки державних замовників, а подекуди виписані окремим рядком.

Позитив полягає в тому, що я не бачу настільки великого індексу споживчих цін, щоб говорити, що інфляція з'їсть укруплення стипендій. Так, підводних каменів багато. Але найбільше уваги має бути до двох речей: поріг доходу для соціальних стипендій та відсоток студентів, які за рейтингом успішності попадають під академічну стипендію. Перший повинен бути десь 7-7,5 тисяч на родину з двох дорослих і студента. Не менше. А другий показник не може перевищувати 10-20% студентів у рейтинзі.

Заниження оцінок в подальшому від викладачів це навряд чи може викликати, хіба що на тих спеціальностях, де є висока "інфляція оцінки". Це коли уся група страшні відмінники.
Єгор Стадний
Виконавчий директор Аналітичного центру CEDOS
Кабінет міністрів України запропонував виплачувати стипендії двом категоріям студентів вищих навчальних закладів. Про це йдеться в презентації державного бюджету України на 2017 рік. Уряд має намір виплачувати стипендії кращим учням та студентам з малозабезпечених сімей.
Последние новости: