Київ 2016: МАФаргедон

 Шарль Лебрен,  «Битва при Граніке», XVII век
1803
Шарль Лебрен, «Битва при Граніке», XVII век

Влітку минулого року стало зрозуміло, що міська влада серйозно взялася за «вирішення МАФового питання». Станом на червень 2015 року було демонтовано більше 4, 200 малих архітектурних форм, розташованих без належних документів. Тоді міська влада підкреслювала, що демонтаж споруд здійснюється у випадках відсутності дозволів та виключно у правовому полі. Це, безумовно, була б чудова тенденція, яка означала здійснення реальних кроків на шляху до європеїзації зовнішнього вигляду міста.Проте, вже в другій половині 2016 року щось пішло не так – починаючи з 3 грудня майже не щодня в Києві невідомими особами здійснюються погроми майна підприємців. Так в ніч з 3 на 4 грудня біля станції метро «Політехнічний інститут» із застосуванням екскаватору знищено цілий торгівельний ряд споруд із майном, яке знаходилося всередині. Постраждалі підприємці впевнені, що це була справа рук КП «Київблагоустрій». Комунальники, у свою чергу, від цього відхрещуються, мовляв, це не ми, жодних рішень щодо ми демонтажу не приймали. Дійсно, якщо це і були співробітники комунальних підприємств, то діяли вони всупереч законодавству та із залученням великої кількості фізичної охорони. Окрім того що у кожної споруди були  дозволи,  підприємці мали чинну ухвалу господарського суду м. Києва про забезпечення позову, згідно з якою КП «Київблагоустрій» та будь-яким іншим особам заборонено вчиняти будь-які дії щодо демонтажу вже знищеного майна.
 

Далі – більше. Вночі 15 грудня біля станції метро «Оболонь» трапилася аналогічна історія: люди в балаклавах та екскаватори нищили аптеки, ломбарди, обміни валют та ін. Необхідно також зазначити, що знищення споруд відбувалося без їх відімкнення від енергопостачання. Тобто, треба дякувати обставинам, що обійшлося без жертв. Але і в цьому випадку у власника було рішення окружного адміністративного суду, відповідно до якого   встановлено, що знищені приміщення були капітальними спорудами, на які останній має відповідне право власності. Таким чином, у комунальників навіть теоретично не могли виникнути повноваження на демонтаж зазначених будівель.


Такі ж самі події сталися в районі ринку «Юність», станції метро «Академістечко» та «Лісова». У всіх випадках це були невідомі особи, які без жодних попереджень вночі із застосуванням спеціальної техніки фактично знищували чуже майно. Важливо зазначити, що жодних рішень, приписів чи наказів у кожному із випадків ніхто підприємцям не показував. Також важливо звернути увагу на те, що співробітники національної поліції, якщо і реагували на виклики, то жодних дій щодо перешкоджання чи встановлення осіб злочинців не вчиняли. Зазначені дії осіб, за умови відсутності будь-яких повноважень у комунальників, необхідно кваліфікувати як умисне знищення або пошкодження майна (стаття 194 Кримінального кодексу України). Проте, наскільки відомо, слідчими органами не було вжито жодних розумних та необхідних заходів щодо проведення ефективного розслідування фактів знищення майна підприємців. Але такі події мають бути розслідувані, оскільки якщо це справа рук не міської влади, яка покривається поліцією, ми маємо справу із особливо небезпечним угрупованням, яке із застосуванням екскаваторів вже місяць їздить по всій столиці та руйнує все на своєму шляху. Якщо це все ж таки представники міської влади, то це безпрецедентний прояв правового нігілізму, яке несе певні наслідки для всього суспільства. Влада не має права вночі, без жодних правових підстав, руйнувати чуже майно, а потім казати, що не має до цього стосунку. Якщо ми на шляху до побудови правового суспільства, ціль не виправдовує методи. Тут все навпаки — методи нівелюють ціль.


Довідка

Як уже повідомив БІЗНЕС у вівторок, 20 грудня, рішення мера Києва щодо зносу МАФів викликало обурення підприємців малого бізнесу та спровокувало мітинг під мерією.

Последние новости: