Меморандум МВФ загрожує експорту – Галасюк

Клод Лоррен, «Викрадення Європи», 1665
538
Клод Лоррен, «Викрадення Європи», 1665

Проект оновленого Меморандуму про економічну та фінансову політику з МВФ загрожує вітчизняному експорту. На цьому наголосив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Нардеп від РПЛ звернувся до Прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з вимогою негайного припинення порушення законності.

Беззаконня

Хтось з урядовців-компрадорів, серед інших невигідних Україні позицій, вписав в проект Меморандуму МВФ до пункту 14 зобов’язання української сторони утриматись від створення державного Експортно-кредитного агентства у 2017 році. Натомість, протягом усього 2017 року вони планують лише розробку підзаконних актів для створення такої установи тільки у 2018 році, причому лише для надання страхових послуг.

Така потенційна "обіцянка" України МВФу прямо протирічить діючому Закону про ЕКА (2142а) як в частині строків створення ЕКА, так і в частині видів діяльності установи, адже законом, що набув чинності 1 січня 2017 року, передбачено у двомісячний строк вжити заходів щодо приєднання України до рамкової домовленості з офіційно підтримуваних експортних кредитів 1978 року і п’яти додатків до неї та долучення до робочої групи з експортних кредитів та кредитних гарантій і у шестимісячний строк – утворити ЕКА, забезпечити формування та сплату його статутного капіталу. Крім того, ЕКА на добровільних засадах має здійснювати страхуванняперестрахування,надавати гарантії за договорами, які забезпечують розвиток експорту, а також брати участь у реалізації програми часткової компенсації відсоткової ставки за експортними кредитами, а не тільки забезпечувати надання страхових послуг, як це передбачається проектом Меморандуму.

У разі, якщо зазначений пункт, всупереч законодавству України, все ж залишать в Меморандумі, ми подамо в суд на урядовців та докладемо максимум зусиль для відставки задіяних у цьому беззаконні високопосадовців, включно з Міністром фінансів.
Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, член Національної Ради Реформ, к.е.н.Последние новости: