Протистояння Ради та Уряду: Галасюк дав рішучу відповідь компрадорам

Бальдазаре Перуцці, «Поєдинок Персею та Медузи», фреска XVI сторіччя
1173
Бальдазаре Перуцці, «Поєдинок Персею та Медузи», фреска XVI сторіччя

Відсутність проукраїнської позиції вищих посадових осіб Уряду в таких серйозних питаннях, як мораторій на експорт лісу, викликає суттєве занепокоєння у депутатському корпусі та несе значні репутаційні, геополітичні та економічні ризики для країни. На цьому наголосив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк у відповідь на заяву Віце-прем'єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції.

Як поінформував нардеп від РПЛ, офіс Іванни Климпуш-Цинцадзе розмістив на сайті Уряду відповідь на його критичну статтю про неприпустимість позиції Віце-прем'єр-міністра щодо мораторію на експорт лісу-кругляка. Втім, чиновниця відмовилась не від усіх раніше проголошених позицій, які не відповідають дійсності та українським інтересам.

Так, Віце-прем'єр визнала: 600 млн. євро від МВФ – не благодійність чи подарунок від Європи, а кредит. Що ж стосується відповідності мораторію угоді СОТ – високопосадовець підтвердила наявність виключень в Угоді СОТ, під які, як зазначив В. Галасюк, підпадає мораторій, і разом з тим наголосила: у разі використання екологічних аргументів щодо збереження лісу “необхідно було законодавчо обмежити внутрішнє споживання вітчизняних лісоматеріалів та надати переконливі докази наявності екологічних загроз та критичного стану лісового господарства, пов’язаного з вирубками лісу, обґрунтувати термін дії мораторію, сферу його застосування (товарні коди деревини) тощо, а також провести відповідні консультації у рамках міжнародних Угод, відповідно до яких ми маємо зобов’язання обговорювати та узгоджувати обмежувальні заходи у торгівлі".

Не можемо чи не хочемо?

Насправді ж обмеження внутрішнього споживання лісоматеріалів запропоновано в законопроекті №5495. Якщо вже Кабмін досі не спромігся на цей крок, ми запропонували його на законодавчому рівні. І парламентський Комітет вже підтримав.

Що ж до переконливих доказів екологічних загроз – це до кого питання, хіба не до урядовців? Хай самі подивляться і єврочиновникам покажуть лисі Карпати, порахують збитки від катастрофічних повеней на Закарпатті, спрогнозують скільки нові повені можуть коштувати Україні. Термін же дії мораторію і сфера застосування (товарні коди), встановлені Законом і були предметом жвавого обговорення, у тому числі за участі європейських партнерів, на Комітеті з питань промислової політики та підприємництва перед прийняттям Закону. Ми тоді пішли на низку компромісів, у тому числі в частині відстрочки вступу в дію мораторію. Я неодноразово звертався до Прем'єр-міністра А. П. Яценюка, а згодом звернувся і до Прем'єр-міністра В. Б. Гройсмана щодо здійснення урядом відповідної нотифікації, проведення належних консультацій з основними торгово-економічними партнерами (лист на ім'я Прем'єр-міністра Володимира Гройсмана додається).

Замість того, щоб спростувати свою попередню заяву і визнати позитивні ефекти дії мораторію (приріст інвестицій, робочих місць, товарного експорту, податкових надходжень), Віце-прем'єр вирішила перелічити проблеми, які, на її думку, мораторій не вирішив. Насправді ж для розв’язання переважної більшості з них в парламенті зараз розробляється законопроект "Про ринок деревини", який як і мораторій та законопроект про криміналізацію контрабанди лісу (№5495) є елементом комплексної "дорожньої карти", запропонованої в парламенті.

Я вважаю, що питання має бути поставлено ще ширше – про додержання українськими урядовцями Законів України, про здатність відстоювання ними українських інтересів, у тому числі на міжнародній арені, про прагнення реалізації державної політики в інтересах власного суспільства. Бо одна справа, коли "хочуть, але не можуть", а інша – коли навіть і не "хочуть”. Вважаю, що Віце-прем'єр-міністр із питань європейської та євроатлантичної інтеграції має або переглядати позиції та відстоювати українські інтереси на міжнародній арені, або йти у відставку!
Віктор Галасюк
Народний депутат (РПЛ), Голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва, член Національної Ради Реформ, к.е.н.Последние новости: