Стипендій на мільярд менше обіцяного

Петр Геллер, «Гоголь и Жуковский у Пушкина в Царском Селе», 1910
499
Петр Геллер, «Гоголь и Жуковский у Пушкина в Царском Селе», 1910

Показник виплати студентам стипендій буде варіюватись урядом


Питання до Уряду

Уряд пропонує прибрати гарантований показник виплати студентам стипендій. Зараз цей показник становить не менше 2/3 від кількості студентів-бюджетників. Тобто, навіть не хочуть зафіксувати показник 10-20% від кількості студентів-бюджетників на законодавчому рівні. Тобто, Уряд планує у ручному режимі вставновлювати (змінювати) відсоток студентів, які зможуть претендувати на отримання академічної стипендії.

Виплата академічних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів в системі МОН – 2 млрд. грн. – проект Державного бюджету на 2017 рік.

Виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів – 1 985 млрд.грн. (МОН).

Виплата соціальних стипендій студентам (курсантам) вищих навчальних закладів – 992, 9 млн. грн. (Мінсоцполітики).

Всього: 4 977,9 млрд. грн., а не майже 6 млрд. грн., про яких нам розповідали останні декілька днів.

Нема окремого рядка по стипендіям для ВНЗ системи МОЗ, Мінкультури та інших ЦОВВ, у підпорядкуванні яких перебувають ВНЗ.
Андрей Черных
Независимый эксперт по вопросам образования
Як зараз:

«4. Розмір стипендіального фонду вищого навчального закладу повинен забезпечувати виплату академічних стипендій не менш як двом третинам і не більш як 75 відсоткам студентів (курсантів невійськових вищих навчальних закладів) денної форми навчання, які навчаються за кошти державного бюджету, без урахування осіб, які отримують соціальні стипендії.»

Як планують:

«4. Соціальні стипендії надаються студентам (курсантам) вищого навчального закладу, виходячи з рівня доходу сім’ї та успіхів у навчанні, у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Студенти (курсанти) вищого навчального закладу з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також студенти (курсанти) вищого навчального закладу, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишились без батьків, мають гарантоване право на виплату соціальної стипендії.

Академічні стипендії надаються особам, які досягли значних успіхів у навчанні та/або науковій діяльності згідно з критеріями, встановленими Кабінетом Міністрів України. Частка студентів (курсантів), які мають право на отримання академічних стипендій, встановлюється вченою радою вищого навчального закладу у межах визначеного Кабінетом Міністрів України загального відсотка студентів (курсантів), які мають право на отримання академічних стипендій, та стипендіального фонду.»

Последние новости: