Україна відмовиться від закладів ПТУ?

Україна відмовиться від закладів ПТУ?
729

Невеликі міста не матимуть можливості фінансувати заклади професійно-технічної освіти власними силами

Продовжую знайомити читачів із змінами до Бюджетного кодексу, які прийматимуться одночасно із проектом державного бюджету 2017р. На черзі – майбутнє професійно-технічної освіти. Протягом року я неодноразово висвітлювала проблематику ПТО-галузі, отже, що чекати в новому році:

Станом на сьогодні в Київській області питання фінансування закладів професійно-технічної освіти не знято й лишилося досі відкритим. Ми вже маємо незабезпеченість по Березанському ліцею до кінця року в 2,5 млн.грн. Також я, як депутат Київської обласної ради та Голова постійної комісії з питань бюджету та фінансів КОР, не розумію, в якому обсязі буде незабезпеченість інших закладів галузі профтехосвіти після корегування вартості енергоносіїв та вартості комунальних послуг. На листопад 2016р. ми прогнозовано чекаємо від Переяслав-Хмельницького, Ржищєва та інших подібних міст звернення до Київоблради про неможливість фінансувати заклади ПТУ власними ресурсами. Великі міста, на кшталт Білої Церкви, які прийняли на себе фінансування закладів ПТУ, також кричатимуть ґвалт після корегування вартості енергоносіїв й будуть змушені проіндексувати заробітню плату до рівня мінімальної.

Зверну увагу, що в проекті державного бюджету 2017р., що мають прийняти, вже закладена індексація!

Найважливіше: в запропонованих змінах до Бюджетного кодексу (які прийматимуть одночасно із проектом держбюджету 2017р.), на наступній рік закладена державна субвенція на профтехосвіту, стаття 103

фото-1.png

Але як вона діятиме, це велике запитання. Адже коли ми відкриваємо ст.89 змін до Бюджетного кодексу пункт Е, читаємо: «професійно-технічну освіту з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів»

фото-2.png

Зверніть увагу на виділене. Фактично в нас немає порозуміння, як фінансуватиметься профтехосвіта. Ще раз. Стаття 89, пункт Е:

«…професійно-технічну освіту з бюджетів міст обласного значення – обласних центрів (на оплату послуг з підготовки кваліфікованих робітників на умовах регіонального замовлення у професійно-технічних та інших навчальних закладах державної та/або комунальної власності, які розташовані на території зазначених міст)…»

В той же час відкриваємо статтю 103 част.7, яка говорить, що ми маємо субвенцію без обмежень по територіальному розташуванню:

фото-3.png

Наскільки стає зрозумілим, за рахунок міст-обласних центрів фінансуватимуться так звані коледжі – заклади, які також надають певну вузькофахову профтехосвіту, а за рахунок державної субвенції фінансуватимуться ті заклади, які надають повну загальну середню освіту.

Як воно буде насправді – зрозуміти дано не тільки лише всім. Особливо це буде складно порозуміти, якщо заклад одночасно має І та ІІ рівень акредитації – чи отримає він субвенцію наступного року чи фінансуватиметься з міського бюджету – цілком незрозуміло.

ПІДСУМОК:

Наразі, я вважаю – думку громадськості почули (прописавши бодай якесь фінансування з держбюджету) – фінансування профтехосвіти залишають на державному рівні. Точніше, частково фінансування передається на міста-обласні центри, в інших варіантах діятиме державна субвенція. Також теоретично заклади ПТУ мають залишити в комунальній власності відповідно.

На сьогодні це єдине, що можна зрозуміти з того, що відбуватиметься із галуззю професійно-технічної освіти наступного року. Як воно буде насправді – поживемо-побачимо.
Последние новости: