Українців дезінформують щодо мораторію на експорт лісу – Галасюк

Іван Труш, “Захід сонця у лісі”, 1904
799
Іван Труш, “Захід сонця у лісі”, 1904

Заяви віце-прем’єр-міністра з європейської та євроатлантичної інтеграції України щодо питання мораторію на експорт українського лісу-кругляка не відповідають дійсності та українським інтересам. Про це заявив голова Комітету з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк.

Зокрема, нардеп від РПЛ прокоментував твердження Іванни Климпуш-Цинцадзе про те, що мораторій на експорт лісу, начебто, є єдиним питанням, яке блокує для нас отримання подальшої не кредитної макрофінансової допомоги ЄС.

Влада в омані

Ця “макрофінансова допомога” – кредит, який треба повернути через 15 років. Пересвідчитись у цьому можна прочитавши перші строки відповідного Меморандуму з ЄС: «…Європейський парламент та Рада ЄС прийняли рішення про надання макрофінансової допомоги Україні у розмірі до 1,8 мільярда євро у вигляді кредиту (Рішення ЄC 2015/601)». Умови надання, строк погашення та проценти за користування кредитом визначені у відповідній кредитній угоді.

Мораторій повністю відповідає зобов’язанням України в рамках СОТ, хоча віце-прем’єр стверджує протилежне, фактично звинувачуючи власну країну у порушенні міжнародних зобов’язань. Наш мораторій не протирічить Угоді з СОТ, яка передбачає низку дозволених виключень: з міркувань збереження природних ресурсів, які вичерпуються (якщо такі заходи застосовуються разом з обмеженням внутрішнього виробництва чи споживання), з метою послаблення чи попередження критичного дефіциту товарів, що мають вагоме значення для країни, що експортує тощо. До того ж мораторій є тимчасовим (10 років) і недискримінаційним (всі країни). Прийняття рішень про порушення умов міжнародної торгівлі ГАТТ/СОТ здійснюється відповідно до регламенту та офіційних процедур компетентними органами СОТ і може тривати роками – поки такого розгляду взагалі не було. Все, що відбувається – міжнародний політичний процес високого рівня з грою в піддавки з боку окремих українських урядовців.

Більш того, 10-річна заборона вже дала суттєвий позитивний економічний ефект для української деревообробки, меблевої та паперової промисловості та економіки в цілому – додаткові інвестиції, товарний експорт, нові робочі місця, більше податків до бюджетів всіх рівнів, хоча віце-прем’єр це чомусь заперечує. М’яко кажучи, дивна позиція як для українського урядовця найвищого рівня. Сподіваюсь, що це все ж таки непоінформованість та непорозуміння, а не компрадорська політика на догоду іноземним імпортерам української сировини. Ми готові надати усю необхідну інформацію урядовцям, зацікавленим у вирішенні питання на користь України.
Віктор Галасюк
Голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, заступник Лідера Радикальної Партії з економічної політики, член Національної Ради реформ, к.е.н.Последние новости: