Взимку ситуація з лікарнями в Україні може набути критичного стану

Ван Гог, «Палата арльзкой больницы», 1889
234
Ван Гог, «Палата арльзкой больницы», 1889

Обсяг медичної субвенції було визначено без урахування витрат на оплату комунальних послуг медичних установ

Можливо закриття

Щодо перекладення видатків на комунальні послуги на громади.

Звичайно власник повинен сам дбати по стан та енергоефективність власних приміщень. Пробудження відповідальності в господарів – ініціатива позитивна. Однак, без завчасного попередження, інформаційної роботи, надання рекомендацій та порад, як краще організувати виконання нових повноважень, ситуація може набути критичного стану. Може виникнути ситуація промерзання труб, виведення з ладу систем і навіть закриття таких непригодних лікарень. Це дуже нагадує ситуацію з перенесенням фінансування профтехучилищ на місцеву владу. Проте не виключено, що будуть досить успішні приклади.

Заставити громаду дбати не лише про храм, а й про лікарню – це актуальне рішення.

Щодо інших питань фінансування – збільшення сум по факту не є збільшенням, якщо врахувати рівень інфляції. Також поки гроші медичних субвенцій витрачатимуться на утримання лікарень, а не надання допомоги (тобто потрібна зміна підходів до використанн державних коштів), жодних позитивних змін громадяни не відчують.

Щодо інших статтей бюджету – вони потребують ґрунтовного пояснення. Наприклад, чому в десять разів треба збільшити фінансування діяльності об'єднаної держлікслужби і контролю за наркотиками у порівнянні з минулим роком (порівнюючи бюджети обох разом).
Зоряна Черненко
Директор агенції "Право і здоров'я"
У проекті держбюджету на 2017 рік збільшено видатки на охорону здоров'я на 3,4 мільярда гривень, або на 6%. Проект держбюджету на наступний рік пропонує збільшити обсяг медичної субвенції для регіонів на 2,4 мільярда гривень, або на 5,3%. При цьому обсяг медичної субвенції було визначено без урахування витрат на оплату комунальних послуг медичних установ. Передбачається, що їхня оплата здійснюватиметься за рахунок власних доходів місцевих бюджетів.
Последние новости: