10 якостей справжнього лідера

Евсей Моисеенко, «Генерал Доватор», 1947
664
Евсей Моисеенко, «Генерал Доватор», 1947

Якщо раніше, щоб вважатися лідером, досить було просто зібрати навколо себе людей, переконати їх у певній ідеї і взяти відповідальність, то сучасне суспільство диктує високі запити. Потрібно подавати приклад, надихати, навчати і водночас бути якомога ближче до народу, до своєї команди.

Яким повинен бути сучасний лідер? Наводимо 10 якостей, хоча їх може бути набагато більше. 

1. Сфокусованість

Розриваючись між зустрічами, повідомленнями та інформаційними потоками, залишатися зосередженим і сфокусованим вдається небагатьом. Але саме на них найчастіше тримаються справи. Важливо вміти «фільтрувати» справи, навчитися говорити «ні», ставити цілі і йти до них.

2. Впевненість

Не здаватися впевненим, а бути ним. Адже надихнути свою команду і зарядити на успішний проект можуть тільки ті люди, які впевнені у своїх діях. Ви можете сумніватися, але в колі команди ви не маєте права говорити, що все пропало. Будьте впевнені!

3. Дотримання своїх цінностей

У кожного лідера є персональні цінності. В одних це сім'я, у інших самореалізація, чесність, довіра. Все, що ви транслюєте на своїй фейсбук-сторінці або в реальному житті, має підтверджувати ваші цінності. Наприклад, якщо у вас бізнес, пов'язаний з товарами для дітей, ви не можете публічно говорити, що вас дратує дитячий плач. Якщо у вас весільний проект, то писати на Фейсбуці про те, як чудово бути вільним від стосунків, не можна.

4. Інтегрованість в життя команди

Лідер знає, чим живе його команда: у кого на вихідних помер папуга, хто збирається до Грузії на наступному тижні. Так, у великому штаті це неможливо, але у маленькій команді лідер будує стосунки на довірі. Він не просто цікавиться для галочки "Як справи?", а щиро переймається за тих, хто поруч. Лідер піклується про те, щоб його команді було комфортно з ним працювати, враховує прагнення кожного співробітника розвиватися і підтримує їх.

5. Палаючі очі

Лідер не просто веде за собою команду і ставить цілі, роблячи це заради визнання. Він палає тим, що робить, і робить те, чим палає. Не має значення, наскільки успішним може стати бізнес і наскільки ідеальна картина далека від реальної, лідер ставиться до всього з пристрастю! Ви стаєте лідером не тому, що так склалися обставини, а тому що це ВАШЕ і ви можете бути корисні.

6. Інноваційність

Без свіжих стратегій, поглядів і нових рішень ви не отримаєте новой результат. Будьте інноваційним генеруйте ідеї і дайте можливість кожному члену команди реалізувати свої! Інноватори - це лідери! Давайте вашим клієнтам рішення їх проблеми, спрощуйте їм життя швидше, ніж це зроблять конкуренти. Дізнайтеся більше про інноваційні підходи в бізнесі на бізнес-табір Made in Ukraine.

7. Спокій

Шлях від хорошого до великого завжди непростий, але це не привід витрачати нерви на речі, які не можна змінити? Якщо проблему можна вирішити за гроші - це не проблема, це витрати. Якщо рішення задачі залежить не від вас, навіщо тоді взагалі турбуватися? Зберігайте спокій, дивіться тверезо на речі та вирішуйте питання без паніки.

8. Постійне прагнення до самовдосконалення

По-перше, ви ж хочете бути інноваційним і генерувати нові ідеї, так? Щоб вони з'являлися, важливо постійно розвиватися, пробувати нові підходи в роботі з командою, систематизувати бізнес та інше. У цьому допоможе бізнес-табір Made in Ukraine. За 6 днів ви відпрацюєте лідерські якості та навички управління, вирішите безліч проблем бізнесу ще до того, як вони трапляться у реальному житті, і подивитесь на себе як на управлінця, немов на рентгенівському знімку.

9. Широкий кругозір

Лідеру не властиво мислити односторонньо. Хочете бути управлінцем, якого ставлять в приклад вмійте приймати точки зору інших, читайте, подорожуйте, пізнавайте і відкривайте нові культури. Чим більше у вашому колі людей, які мають різні точки зору, різний досвід у різних сферах діяльності, тим більше досвіду ви приймаєте.

10. Щедрість

Алмазна мудрість Майкла Роуча стверджує: чим більше ви віддаєте, тим більше отримуєте натомість. Щоб одержати що-небудь, допоможіть іншому здобути це. Справжній лідер - безумовно щедрий. Він піклується про команду, партнерів, клієнтів. И чим більше він віддає, тим більше отримує в результаті.

І пам'ятайте: лідерства не можна навчитися. Цю рису треба виховати, прийти до неї через досвід. Хочете бути лідером запасіться терпінням, додайте дисципліни і вперед!

выставка_банер.png