Куди піде українське зерно

Куди піде українське зерно
1256

Єгипет відмовився від пшениці з ріжками


Пшениці багато, але дешевої

Візит Президента України спрацював, але на майбутній період торгівлі. Збільшення експорту в Індонезію в нинішньому маркетинговому році відбулося на основі контрактів заключених на початку року. Динаміка експорту зернових з України буде збільшуватись, хоча ціни на пшеницю мінімальні за останні 10 років. Але Україна зможе компенсувати це високою врожайністю пшениці в цьому році.

Традиційні для України ринки – Ближній Схід, Північна Африка, Китай, особливо приємно відмітити відкриття ринку ЄС для українського ячменю в цьому році. По кукурудзі: ціна в цьому році трохи вища порівняно з минулим роком, це плюс для українських аграріїв – є надія, що Китай збільшить закупівлі з України. Соняшник і соя як завжди в тренді. Проблем з реалізацією не буде, так що динаміка по торгівлі в цьому році для України буде успішною.

Щодо Єгипту. Єгипет має широкий вибір пропозицій – з одного боку, рекордний врожай в Росії, з іншого – низька ціна на світових біржах, мінімальна за останні 10 років. Це дає можливість єгипетським імпортерам виставляти додаткові вимоги до постачальників, що є природньо для зменшення ціни. В цьому році таким чинником стали ріжки. Як завжди Єгипет крім економічної складової враховує політичну (яка з них головна, можна тільки здогадуватись).​

Іванка Покотило
Експерт аграрного ринку, Великобританія
Україна поступово нарощує обсяги експорту зернових з морських портів. Так, з 29 серпня по 4 вересня цей показник склав 661,4 тис. т, з яких пшениці - 480,9 тис. т. Основними імпортерами українського зерна виступили Індонезія (140 тис. т), Саудівська Аравія (64,1 тис. т) і Бангладеш (55 тис. т). З 5 по 9 вересня обсяг експорту зернових з морських портів виріс до 819,7 тис. т (597,3 тис. т пшениці), імпорт орієнтувався на Таїланд (110,6 тис. т), ОАЕ (67 тис. т) і Ізраїль (65,8 тис. т), Південну Корею (62,6 тис. т) і Саудівську Аравію (60 тис. т).

З кінця минулого місяця Єгипет ввів заборону на утримання ріжків в імпортованій в країну пшениці. Згідно з даними спеціального комітету при Мінсільгоспі країни, за останні 10 років 2% від усієї імпортованої (Франція, Канада, Польща, Румунія, Сербія і США) в Єгипет пшениці містили сліди ріжків. Продукція з України, Росії, Латвії та Литви не містила грибка. Однак наприкінці минулого тижня стало відомо, що Єгипет переглянув список з огляду на те, що виявив ріжки в російській і українській пшениці, і обмежив поставки і з нашої країни.
Последние новости: