Українські агровиробники отримали шанс зайти на ринок Британії

Українські агровиробники отримали шанс зайти на ринок Британії
863

Продовжуються дискусії щодо наслідків референдуму жителів Великої Британії щодо виходу із ЕС для економіки та політики європейських країн, в тому числі і для України.

Я би порадив гравцям вітчизняного агроринку звернути увагу на такий факт. Якщо Великобританія таки відокремиться, то, очевидно, фермери Британії перестануть отримувати допомогу від системи спільної агропромислової політики ЄС. На 2015 рік обсяг такої допомоги (на хвилиночку!) для них складав EUR 3,1 млрд. Відповідно ринок Британії стане менш конкурентно здатним, адже за останніми підрахунками, оприлюдненими профільною фермерською організацією Англії, 55% від прибутку середньостатистичного фермера склали саме ці дотації.

В цих умовах є всі підстави вважати, що українські виробники, які намагаються зі своєю продукцією завоювати сьогодні європейські ринки отримують шанс ширше зайти на ринок Британії. Особливо це стосується українських виробників продукції харчування - кондитерки, круп, курятини (переважно філе), олії рослинної, сухого молока та масла. Зокрема, у 2015 році експорт кукурудзи з України до Об’єднаного королівства склав майже USD 43 млн., соняшникової олії - USD 68 млн. У разі виходу Британії з ЄС будуть задіяні деякі торгові обмеження, і як вище вказано, зменшиться підтримка фермера і Україна зможе розширити свої позиції по продажу даної продукції на 5-7% за песимістичним прогнозом.

З іншого боку, по окремих нішевих продуктах буде інша ситуація. Наприклад у тих українських виробників, які вже присутні на ринку Британії, у зв’язку з її виходом із ЄС, можуть виникнути проблеми. Зокрема, звільнити полиці в супермаркетах Великої Британії можуть виробники українського меду та грецького горіха, які в більшості продають свою продукцію за допомогою польських, угорських та словацьких торгівельних зв’язків. Вітчизняні виробники меду, горіхів, органічної продукції не тваринного походження, які уже присутні на ринку ЄС будуть змушені перебудувати свої логістичні та бізнес процеси, для того, щоб залишитись на цьому ринку. Відповідно, це пов'язано зі складнощами, але це не означає, що вони втратять британський ринок повністю.


Последние новости: