"1000$ за дозвіл": Досі продовжується нелегальний видобуток бурштину (відео)

"1000$ за дозвіл": Досі продовжується нелегальний видобуток бурштину (відео)
2566

Напередодні Нового року «бурштинове» полісся отримало «подарунок»: оперативний штаб правоохоронців припинив роботу, спецпризначенці залишили Рівненську область. Відкритий масовий видобуток сонячного каміння повернувся.

Право на роботу тут біля селища Клесів, або так звані «білети», за словами місцевих, коштують до півтисячі доларів. Вдвічі дорожче – у славнозвісному урочищі Гальбин, куди колись з озброєними спортсменами «наводити лад» приїздив народний депутат Володимир Продивус. 

Заїзд до урочища Гальбин охороняють поліцейські. На блокпосту їх троє. Для чого вони тут? Поліцейські, як з'ясувалося, і самі не знають. 

– Кажуть, що миють, працюють. То це там працюють, чи де працюють, чи що? – запитуємо у одного з правоохоронців вказуючи на дорогу углиб лісу.

– Я не знаю, туда не пустять, там стоять в масках, бляха, – каже поліцейський. 

Зупиняти роботу «копи» навіть не намагаються, так само, як і викликати підмогу або підкріплення:

– Що ж її визивати, хто викличе, хто приїде, як нема нікого? До десятого числа не буде тут вобще нікого, – каже правоохоронець.

– Так а вас тут нащо тоді поставили, який толк тоді, щоб тут двоє людей стояло? – питаємо.

– Стережем буржуйку! Так і напиши, можеш нас сфотографірувати, які тут умови аху*** і б***, — не добирає слова правоохоронець.

– А вам копачі не погрожують?

– Кажуть будеш пи**іти, — ми спалимо на*** да і все. Вже кажуть два спалили! – відповідають правоохоронці замикаючи фразу сміхом.

Такий стан справ відновився одразу з від’їздом спецпризначенців оперативного штабу з протидії нелегальному бурштиновидобутку, які хоч і не на 100%, але стримували нелегальних копачів. 

джерело
Последние новости: