Кібер Ніж — технологічний роботизований прорив у лікуванні раку та пухлини

Кібер Ніж — технологічний роботизований прорив у лікуванні раку та пухлини
527

Кібер Ніж — унікальний інноваційний апарат для стереотаксичної радіохірургії. Роботизована хірургічна система дозволяє лікувати злоякісні, а також пухлини доброякісної природи, будь-якої локалізації, навіть у важкодоступних місцях, тому що концентрує пучок іонізуючого опромінення так, щоби здорові клітини не піддавалися впливу. Система розроблена для неінвазивних операцій із видалення пухлин у легенях, головному мозку, печінці, при раку підшлункової залози та інших органів. Система знищує пухлини, що досягають розмірів до 5 см. З винаходом цього апарата з’явилася можливість надавати допомогу пацієнтам, яким суворо протипоказано хірургічне втручання через високий ризик ускладнень. Ось така характеристика виходить, якщо казати про цього медичного робота скорочено. А ось на сайті німецького онкологічного центру http://cliniccyberknife.ru вже можна ознайомитися з ним у деталях і дізнатися про його здібності в лікуванні онкологічних хвороб.

Переваги системи Кібер Ніж

На відміну від традиційної операції, для лікування Кібер Ножем не потрібен наркоз, який викликає низку побічних ефектів, особливо у фізично ослаблених пацієнтів. Операція абсолютно безболісна. Роботизована система може рухатися в шести напрямах і піддавати високоточному опроміненню уражені органи і тканини. Система комбінування зображення дає можливість опромінювати рухомі органи, наприклад, легені у фазі дихання.

Похибка напряму пучків випромінювання не перевищує 0,5 мм. Це максимально захищає здорові органи і тканини від пошкодження. Тому система застосовується, коли пухлина розташована в місцях, де операція неможлива. Крім того, вона не викликає інфекційних ускладнень на відміну від хірургічної операції. Хворому не потрібні реабілітаційний період і госпіталізація. Лікування виконується амбулаторно, відразу після процедури можна повернутися до звичайного життя.

Кібер Ніж ефективний перед хірургічною операцією й у післяопераційний період. Його можна поєднувати з хіміотерапією й іншими методами радіотерапії. Система дозволяє лікувати множинні метастази, які неможливо видалити, використовуючи звичайні методи. Система складається з генератора іонізуючого опромінення, встановленого на роботизований маніпулятор. Гнучка система робота направляє випромінювання до пухлини з різних напрямів. У системі використовується досконале програмне забезпечення, яке дозволяє відстежити рух пухлини й самого пацієнта, сфокусуватися на мішені з максимальною точністю. Під час лікування немає необхідності в жорсткій фіксації хворого. Це єдина роботизована система, що дозволяє лікувати пухлини неінвазивним шляхом.

Можливості системи

Унікальна система дає можливість лікувати різні онкологічні захворювання та їхні метастази.

Протипоказання до використання

  • відсутність відмежування пухлини від здорових навколишніх тканин;
  • розмір пухлини не більший за 5 см.

Захворювання, що піддаються лікуванню системою Кібер Ніж

  • первинні пухлини й метастази в головному мозку;
  • всі пухлини мозку й очей: гліоми, мультиформні гліобластоми, астроцитоми, меланоми сітківки ока, аденоми гіпофізу, шваноми, менінгіоми, невралгія трійчастого нерва, невриноми слухового нерву та інші;
  • пухлини спинного мозку і хребта: невриноми, нейрофіброми, хордоми, епендімоми, астроцитоми т.і.;
  • пухлини й метастази легенів;
  • ураження паренхіматозних органів: рак печінки, нирки, простати (передміхурової залози), підшлункової залози.

Підготовка до процедури

Перед початком лікування визначають точне розташування пухлини — це важливий чинник для успішної терапії. Для знаходження і визначення розмірів пухлини використовують МРТ (магнітно-резонансну томографію) або комп’ютерну томографію (КТ) з контрастною речовиною. Виготовляється маска для іммобілізації і стереотаксичний матрац — вони дозволяють зорієнтувати роботу системи.

Для лікування пухлин, які перебувають у м’яких тканинах, встановлюють маркери для націлювання системи. Маркери встановлюють амбулаторно.

При лікуванні раку легенів маркери встановлюються ендоскопічно, розташування маркерів відбувається під контролем томографії. Для отримання більш точної межі, перед установкою маркерів, не можна приймати їжу протягом 12 годин.

При лікуванні різних пухлин головного мозку маркери не потрібні.

План лікування

Після ретельного перегляду й аналізу сканованих об’ємних зображень, лікар визначить координати локалізації пухлини, усі її межі, траєкторію руху системи й дози. Способи фокусування й розподіл доз випромінювання — суворо індивідуальні. Тільки після оцінки всіх параметрів складається точний план операції.

Перед початком лікування Кібер Ножем, фіксують частину тіла, що опромінюється. Виготовляються спеціальний легкий фіксуючий жилет у разі лікування пухлин у м’яких тканинах або маска у разі лікування головного мозку й шиї. Ці засоби фіксації виключають випадкові рухи, щоби не збити налаштування системи.

План лікування складається лікарем-радіологом спільно з медичним фізиком із використанням програми «Мультіплан». Програма зчитує всю інформацію про пухлину: форму, співвідношення з оточуючими тканинами, дози опромінення, розмір, вибудовує тривимірну модель пухлини. Уся передопераційна підготовка скеровує напрям променів суворо по локалізації пухлини, максимально оминаючи здорові тканини.

Лікувальна процедура

Процедура не вимагає певного виду одягу. Потрібно зняти прикраси. Пацієнту вдягають жилет і розміщують його на спеціальному матраці для зручності процедури. Кібер Ніж, пересуваючись потрібною траєкторією, доставляє випромінювання до пухлини, впливає на неї, а великі дози радіації руйнують пухлину.

Курс лікування підбирається індивідуально, але не триває більш ніж 6 днів. Сеанс триває до 1,5 години. Єдиний побічний ефект після курсу лікування — нездужання. За допомогою МРТ ведеться спостереження за станом пухлини. При хорошому результаті людина швидко може повернутися до повсякденної діяльності. Післяопераційний період становить кілька днів. Зазвичай, вдало проведена операція не скасовує контролю й подальшого лікування пухлини в разі такої необхідності.Последние новости: