Лєднік Олександр Вікторович : Діяльність митниці в рамках взаємодії з ЄС

Лєднік Олександр Вікторович : Діяльність митниці в рамках взаємодії з ЄС
358

З 01 січня 2016 року набула чинності Угоди про асоціацію між Україною, з однієї сторони, та Європейським Союзом, Європейським співробітництвом з атомної енергії і їхніми державами-членами, з іншої сторони, від 27.06.2014 року, ратифікованої Законом України від 16 вересня 2014 №1678-VII (далі - Угода).

В рамках підготовки по забезпеченню реалізації положень Угоди митницями проведено інформаційну компанію для суб’єктів ЗЕД щодо порядку видачі митницями сертифікатів з перевезення товару форми «EUR.1» та надання експортерам статусу «уповноваженого (схваленого) експортера» в рамках Угоди про асоціацію між Україною та країнами ЄС шляхом:

- розміщення інформації на інформаційних стендах в місцях розтошування митних постів та проведення роз’яснювальної роботи серед підприємств-експортерів щодо правил походження товарів, переваг використання статусу уповноваженого (схваленого) експортера під час декларування походження товарів в рамках Угоди;

- на офіційних субсайтах митниць розміщена інформація про видачу сертифікатів з перевезення товару форми «EUR»:

1. Відповідно до вимог статті 17 Протоколу 1 «Щодо визначення концепції «Походження товарів і методів адміністративного співробітництва» до Угоди (далі-Правила) сертифікат з перевезення товару форми «EUR.1» (далі - сертифікат форми «EUR.1») має бути виданий митним органом країни експорту на письмову заяву експортера, або під відповідальність експортера, його уповноваженим представником.

Відповідно до вимог статті 16 Правил сертифікат форми «EUR.1» видається, у разі, якщо його потрібно пред’явити як доказ, що товари відповідають вимогам Правил визначення преференційного походження встановлених в Угоді, при застосуванні преференційних ставок мита.

Тобто сертифікат форми «EUR.1» є документом, який призначений для застосування до товарів тарифних преференцій у країнах ЄС.

Для отримання сертифіката форми «EUR.1», зазначає Лєднік Олександр Вікторович, експортер повинен пред'явити митниці документи згідно з Порядком заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 відповідно до Угоди.

2. Для отримання тарифних преференцій без оформлення сертифікату з перевезення форми «EUR.1» відповідно до статті 23 Правил митні органи можуть надати будь-якому експортеру, який часто перевозить товари за зазначеною Угодою статус «уповноваженого (схваленого) експортера».

Статус «уповноваженого (схваленого) експортера» дає право українському експортеру самостійно визначати та декларувати походження товарів незалежно від вартості на комерційних/товаросупровідних документах, що прискорить процедуру експорту товару.

Експортер, який бажає одержати такий дозвіл, повинен надати митним органам усі гарантії , які вони вважають необхідними для підтвердження статусу походження товарів, а також виконання всіх інших умов передбачених Правилами.

IMG_8732.JPG

Уповноважений (схвалений) експортер повинен відповідати таким критеріям:

  • здійснення зовнішньоекономічних експортних операцій з товарами преференційного походження з України не менше одного року до дня звернення до митниці;
  • відсутність до дня звернення до митниці із заявою про отримання статусу уповноваженого (схваленого) експортера порушень правил визначення преференційного походження товарів, встановлених угодами, виявлених за результатом верифікації (перевірки достовірності) сертифікатів про походження (перевезення) товару з України та/або декларацій;
  • товар, який експортується, відповідає правилам визначення преференційного походження товарів, встановленим угодами;
  • забезпечує митниці моніторинг виробництва товару та первинної документації, пов'язаної з таким виробництвом, що підтверджують преференційне походження товару з України.

Статус уповноваженого (схваленого) експортера надається митницею підприємству-експортеру протягом 30 календарних днів з дня отримання нею заяви у випадку, передбаченому пунктом 5 цього розділу. Цей строк може бути продовжений до 30 календарних днів з дати направлення митницею відповідного запиту.

Водночас статус уповноваженого (схваленого) експортера анулюється у разі невиконання умов, передбачених Правилами та Порядком надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (ствердженого) експортера.

Порядок надання та анулювання митницею статусу уповноваженого (ствердженого) експортера затверджено наказом Міністерства фінансів України від 07.10. 2014 № 1013.


Материал с пометкой Р размещен на правах рекламы. Редакция не несет ответственности за достоверность данной информации.
Последние новости: