Офіційний Будапешт підтвердив підтримку угорських автономій у країнах Карпатського басейну (фото)

Офіційний Будапешт підтвердив підтримку угорських автономій у країнах Карпатського басейну (фото)
150
В п'ятницю, 24 березня, у Будапешті відбувся форум угорських депутатів від країн Карпатського басейну. 

Серед головуючих на засіданні були присутні спікер парламенту Угорщини Ласло Кьовер, міністр закордонних справ Петер Сійярто, держсекретар з питань національної політики Арпад Янош Потапі та інші. 

Серед учасників була й депутат Європарламенту із Закарпаття Андреа Бочкор.

p_197350_1_slidertop2.jpg

p_197350_2_slidertop2.jpg

У заключній заяві депутати вітали збільшення числа виборчих альянсів, утворених місцевими угорськими партіями у сусідніх країнах за останні кілька років. 

І висловили тверду впевненість в тому, що за рахунок більш тісної співпраці угорських організації в регіонах є можливість більш рішуче наполягати на інтересах угорських громад.

Учасники назвали вкрай важливим, щоб прагнення до автономій угорських громад в країнах Карпатського басейну розглядався на порядку денному Європейського парламенту. 

У тому числі з підтримкою та посиланням на інших держав-членів, де є успішні моделі автономій.

Депутати закликали уряд Угорщини використовувати всі можливі засоби для захисту прав угорських громад в регіоні з особливим акцентом на використанні їх рідної мови. 

А також вітали програму угорського уряду щодо суттєвого збільшення кількості пунктів пропуску на кордонах, необхідних для зв'язку з сусідніми країнами та  програму з розвитку мережі дитячих садочків, де освіта відбувається рідною мовою.

У свою чергу депутати висловили стурбованість і засудили акти дискримінації проти угорської громади в Румунії та закликали винести це питання на розгляд в угорському парламенті, а також у Раді Європи, Європейському парламенті, Європейській комісії та ОБСЄ, а також інформувати про це уряд США.

Що стосується Словаччини, то учасники запропонували ініціювати двосторонні переговори з урядом Угорщини, аби вирішити «чутливі питання», такі як подвійне громадянство тощо.

Міністр закордонних справ Петер Сійярто підкреслив важливість довіри між сусідніми країнами для вирішення проблем етнічних угорців.

– Ми могли б обрати стратегію, що не будемо співпрацювати до тих пір, поки ми не побачимо реального вирішення проблемних питань; однак наш уряд вирішив працювати спільно з ними для загального успіху, щоб забезпечити можливість для вирішення проблем, які найбільше впливають на життя етнічних угорців, – сказав він.


Последние новости: