Промислова політика, спрямована на розвиток внутрішнього виробництва, - вимога часу і зовнішніх ринків - експерт

Промислова політика, спрямована на розвиток внутрішнього виробництва, - вимога часу і зовнішніх ринків - експерт
250
Таку думку висловив політолог Володимир Цибулько, коментуючи позитивні результати запровадження експортного мита на брухт чорних металів: за даними об’єднання Укрметалургпром, поставки брухту на українські меткомбінати у січні-лютому 2017 року зросли на 30%.

Як позитивний розумної державної полмислової політики політолог також відзначив недавнє рішення Кабінету міністрів, який дав дав протокольне доручення наглядовій раді ПАТ "Укрзалізниця" розглянути питання реалізації наявного на підприємствах залізниці металобрухту через електронні системи з переважним правом закупівлі металургійними підприємствами країни. Відповідну пропозицію пропозицію на засіданні уряду вніс перший заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Максим Нефьодов.

«По суті, дане рішення Кабінету Міністрів є підсумком наради з металургами під керівництвом прем'єр-міністра. Адже ситуація доведена до критичної, повинна була знайти своє вирішення.

За минулі роки ліберальна політика щодо експорту брухту з одного боку і надзвичайно складні правила заготівлі брухту з іншого, створили цілий клас сірих експортерів. Вони заробляли кошти на вивезенні нелегальго заготовленого металобрухту за кордон, в той час як українські виробники, які забезпечують роботою сотні тисяч українців та сплачують мільярди до казни, – були змушені або простоювати, або вперше в історії держави імпортувати металобрухт» - відзначає експерт.

«Додатковим підтвердженням правильності обраної стратегії є і приклад зміни політики США, яка замість ставки на ріст економіки Китаю, все більше робить зусиль на захист власного виробника та його інтересів» - підкреслює експерт, додаючи, що саме уряд Гройсмана, націлений на прагматичну проукраїнську політику, а не на фасадні реформи. Через що і більшість реформаторів уточнюють свої позиції з питань економічної і промислової політики.
Последние новости: