Що має робити Мінфін для порятунку економіки

Що має робити Мінфін для порятунку економіки
729

Наша країна життєво потребує нового економічного курсу, який здатен забезпечити відновлення та прискорений розвиток економіки, а не консервацію бідності населення

В Україні зростає критика монетарної та бюджетної політики, яку проводить керівництво держави відповідно до вимог Міжнародного валютного фонду. БІЗНЕС пропонує висловитися на цю тему політикам та експертам.

Про що Вам говорить цей графік?

Profits & Debts 3.jpg

Як на мене, він однозначно наголошує, що:

1) Потрібна невідкладна СПРАВЖНЯ реструктуризація держборгу в інтересах України. Адже одні тільки відсотки за вже взяті позики (навіть без повернення боргу) – друга найбільша видаткова стаття Держбюджету-2016 (після пенсій), а в 2015 році обслуговування держборгу було найбільшою видатковою статтею. Тільки у 2015р. ця сума склала 85,7 млрд грн (14,7% видатків Держбюджету), а на цей рік заклали вже рекордні 99,1 млрд грн (14,8% видатків Держбюджету). Українська економіка цього не витримає. Міжнародні партнери мають нас зрозуміти. Немає поки Плану Маршала, так зніміть хоча б боргові кайданки! Ми з Олегом Ляшком ініціювали питання реструктуризації і часткового списання державного боргу України ще у 2014 році.

2) Потрібні потужні інвестиційні стимули – податкові канікули та преференції для НОВИХ виробництв, звільнення РЕІНВЕСТОВАНОГО прибутку від оподаткування, вигідні ВІТЧИЗНЯНИМ виробникам митні ставки, додаткові гарантії ІНВЕСТОРАМ і т.д. і т.п. – все, що дозволить на першому кроці відновити економіку, а на другому – розширити податкову базу. А не навпаки, як сьогодні неефективно намагається робити уряд, прикриваючись ідеями “загальної рівності” та неоліберальними міжнародними експертами. Податкова система не повинна бути ані нейтральною, ані репресивною, вона повинна стимулювати економічний ріст!

Фракція Радикальної партії, яку я представляю, послідовно відстоює ці позиції з першого дня перебування в парламенті. Її також поділяють все більше експертів, підприємців та науковців. Адже наша країна життєво потребує нового економічного курсу, який здатен забезпечити відновлення та прискорений розвиток економіки, а не консервацію бідності населення та економічного занепаду країни. А вирішення завдань справжньої реструктуризації держборгу в інтересах України та запровадження дієвих інвестиційних стимулів є необхідною умовою його запровадження.


Последние новости: