Справжній камікадзе. Яценюк перетворився на слухняного виконавця

Справжній камікадзе. Яценюк перетворився на слухняного виконавця
741

Невідставка прем'єра скоріш за все стане для нього політичною смертю


Невдала спроба відставки Яценюка в українському парламенті дає підстави припустити, що це, скоріш за все, було своєрідним тестуванням на політичну стійкість самого прем’єра, ніж намагання позбутися його зараз.

І навряд чи заява «Народного фронту» про можливий вихід з коаліції могла зупинити голосуючих парламентарів, якби не той факт, що відставка прем’єр-міністра не на часі.
Власне, це можна пояснити тим, що на Арсенія Яценюка дуже легко можна списати усі прорахунки чинної влади. Особливо після того, як він, по суті, став «кульгавою качкою» української політики.

Яценюк як «весільний генерал»

З іншого боку, для Петра Порошенка було б значно зручніше, якби відставка прем’єра збігалася з проголошенням нових парламентських виборів в Україні, або принаймні терміну їх проведення.
У такому разі, беручи на себе весь негатив, Яценюк «очищав» би від промахів президентську команду. 
 
Проте, прем'єр став заручником власних прорахунків. Є всі шанси, що ініціювання його відставки відбудеться за тиждень, місяць, два місяці чи на наступній парламентській сесії. Але вже зовсім з іншим результатом.

Наразі цілком можливо, що поки Арсеній Яценюк займатиме прем’єрське крісло, його повноваження (після непублічних домовленостей) зменшать. Тобто, він озвучуватиме від свого імені рішення, які сам уже не ухвалюватиме, але при цьому буде нести повну відповідальність за їх виконання. 

Ймовірним є такий варіант, коли частину міністрів в уряді, які прийшли до нього за квотою партії «Народний фронт», буде замінено, щоб іще більше «зв’язати руки» чинному прем’єру.
Необхідно звернути увагу на думку експертів, що спроба відставки була зрежисована Порошенком і навмисно провалена. Власне, її можна розглянути як один із варіантів боротьби між олігархічними кланами в Україні, які видають себе за політичні сили. 

«Політично придушений» Яценюк явно буде більш піддатливим до чужих впливів та бажань, а його політичні амбіції на президентське крісло зійдуть нанівець. Сьогодні Прем’єр-міністр нарешті дійсно став - «політичним камікадзе», для якого (принаймні наступні декілька років) немає шляхів у велику політику. Він добровільно «спалив» себе, цим самим відкривши шлях до влади політикам «другого резервного ешелону».

Політична гра, зрежисована Банковою?

Якщо ж припустити, що версія невідставки дійсно була зрежисована і вправно реалізована, то тут навіть важко сказати, на кого більше вона була в дійсності розрахована: на українців чи західних партнерів. 

Цілком очевидно, що на кандидатура Яценюка на посаду прем’єр-міністра була узгоджена зі стратегічними партнерами України. Тому команді Президента було би незручно знімати його, не провівши консультацій із Заходом. Адже той бачив в особі Яценюка політика, який може швидко і оперативно провести болючі реформи в Україні.

Яким чином Яценюк тепер буде «відпрацьовувати» свою невідставку? Чи намагатиметься йти далі, маючи за плечима тягар недовіри до уряду? 

Усе залежатиме від того, скільки часу Арсеній Петрович лишатиметься на посаді прем’єра. Можливо, тепер його змусять провести ще декілька антисоціальних реформ, які будуть асоціюватися лише з ним. 

В Україні усі, без винятку, політики високого рангу не хочуть зрозуміти того, що волею долі вони нині перебувають в історичному просторі. І тому всі їхні дії та рішення майбутні дослідники будуть скрупульозно препарувати під мікроскопами історії. 
Последние новости: