У пошуках нових ринків збуту: Україна та Угода СОТ про держзакупівлі

У пошуках нових ринків збуту: Україна та Угода СОТ про держзакупівлі
782

У 2016-му році український бізнес матиме доступ до міжнародних тендерів

Нещодавно парламент ратифікував приєднання України до Угоди про держазакупівлі СОТ. Тому 2016-й рік стане важливим для України та вітчизняних компаній, які планують брати участь у міжнародних тендерах.

Що це означає для України?

  • можливість нарощувати обсяги експорту українських товарів та послуг, не витрачаючи зайвих коштів на маркетинг, відкриття представництва тощо;
  • мінімізація корупційних зловживань. Запобігання корупції є одним із зобов’язань в рамках угоди GPA;
  • відкритість та прозорість тендерів, а також можливість їх оскаржити;
  • формування позитивного іміджу країни (зазвичай до Угоди приєднуються держави з низьким рівнем корупції та прозорим законодавством в сфері держзакупівель);
  • можливість залучати міжнародну технічну допомогу та особливі умови для виконання зобов’язань, визначених Угодою для країн, що розвиваються.

Відповідно до процедури, українські компанії зможуть брати участь у тендерах під егідою СОТ (на 30-й день після здачі документів на зберігання генеральному директору цієї організації).

Вже до кінця весни, а можливо, й раніше, вони зможуть скористатись системою міжнародних тендерів. Річний обсяг у грошовому еквіваленті оцінюється у $1,7 трлн.

Негативні наслідки приєднання

Приєднання України до Угоди СОТ про державні закупівлі має негативні наслідки. Йдеться про доступ до внутрішнього ринку держзакупівель іноземних компаній. Хоча, як зазначають у Мінекономрозвитку, така співпраця вже діє.

Держави – потенційні партнери в сфері державних закупівель – це, насамперед, країни з розвинутою економікою. Серед них: ЄС, Північна Америка, Східна Азія тощо. Загалом понад 40 країн-членів, що приєдналися до Угоди.

Варто нагадати, що з початку цього року, відповідно до Угоди про асоціацію з ЄС, українські компанії також отримали доступ до європейських тендерів із закупівлі товарів та послуг. У 2014-му році цей ринок оцінювався у межах € 425 млрд.

Основні поради українським підприємцям
Якщо Ви маєте якісний товар та плануєте розширити коло потенційних клієнтів, необхідно дослідити ринки збуту, визначити пріоритетні напрями та локацію. 
Зазвичай пропозиції подають мовою тієї країни, де оголошується тендер. 
Також варто скористатись електронним порталом СОТ (e-GPA). Там систематизовано усю інформацію про доступ до ринків держзакупівель учасників оновленої Угоди GPA.

Последние новости: