Як можновладці тварин «нагодували»

Як можновладці тварин «нагодували»
533

Щоб прогодувати одну собаку, треба близько 11 гривень на добу. У притулку витрачається більше 2-х гривень

«Київське комунальне підприємство «Притулок для тварин» у Бородянці припинило існування. На засіданні міськради депутати проголосували за те, щоб реорганізувати його шляхом об'єднання з комунальними підприємствами «Центр ідентифікації тварин» та «Київська міська ветеринарна клініка для тварин». Об'єднане підприємство назвали «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Рішення підтримав 71 депутат при мінімально необхідному 61. Директор департаменту міського благоустрою та збереження навколишнього середовища Київміськадміністрації Дмитро Білоцерковець звернувся до Київради з проханням оголосити конкурс на посаду директора КП «Київська міська лікарня ветеринарної медицини». Надалі профільними комісіями буде розроблено проект рішення про виділення необхідних для будівництва місць утримання бездомних тварин коштів». 

Як вправно, а головне, швидко і якісно, вміють вирішувати проблеми наші чиновники. І що особливо тішить: не роблять і кроку без відома ЗМІ. Реорганізували, кошти виділили, дали іншу, згідно європейським стандартам назву – і милуються своїми «добрими» справами, не забуваючи при цьому, додатково пропіаритись на своєму «альтруїзмі». 
 
В принципі, питань до чиновників з цього приводу не виникало, і, власне, до їхніх методів піару, також, якби не одне АЛЕ. Змінювати потрібно було не назву притулку, а схеми розподілу і контролю за дотриманням коштів. Ситуація не змінилася, притулок знаходиться в жахливому стані, тварин просто заморюють голодом, а деяких і зовсім забивають, про що свідчать численні фото, зроблені волонтерами під час нещодавнього візиту до притулку.

Притулок в Бородянці є частиною «Програми контролю за утриманням міських тварин та регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами 2012-2016 роки». Фактично, це є основою проекту. З 16 мільйонів гривень, виділених на програму, на притулок витрачається 12!

Не потрібно вникати у фінансові схеми розрахунків, аби зрозуміти, що гроші осідають у кишенях відповідальних за цей проект осіб, враховуючи стан і тварин, і приміщень. Загалом притулок виживає за рахунок благодійників та активістів. І саме завдяки роботі останніх у КМДА не забувають, що притулок ще існує.

Одна з відповідей директора вразила цинічністю: «Директор каже, що гроші на рахунку на корм є, але він не може знайти постачальника». 
 
Тобто, людина, яка зобов’язана виконувати свої прямі обов’язки, має нести за це відповідальність не лише перед суспільством, але й перед законом, дозволяє собі на тлі помираючих від голоду тварин, відмахуватись подібними «виправданнями». Можливо, хтось роз’яснить, чому цю особу ще досі не притягнули до кримінальної відповідальності за жорстоке поводження із тваринами, за нецільове використання коштів, думаю, приводів більше ніж достатньо.

Нещодавно до притулку завітали зоозахисники з різних організацій разом з депутатами Верховної ради.

Пускати їх на територію відмовились, але активісти зафіксували на фото жахливі умови утримання тварин і навіть трупи собак. 

3 листопада в Київській адміністрації відбувся круглий стіл, присвячений проблемі притулку для тварин в Бородянці. Однак, конструктивної розмови не вийшло – кричали, виганяли співробітників притулку з зали та погрожували звільненням!

Департамент благоустрою КМДА упевнений, що проблема притулку лише в ремонті приміщень. Для цього в бюджеті міста навіть знайшли додаткові 500 тисяч гривень. 
 
Активісти стверджують, що сьогодні тварини просто помирають з голоду, а головна проблема – нецільове використання коштів. 

За словами директора Департаменту благоустрою, Дмитра Білоцерковця, у цьому році кошти на харчування тварин притулок отримав, тож проблем з харчуванням не буде.
За даними співробітників притулку, закупленого корму вистачить лише на кілька тижнів, а грошей на оплату нового - немає. На харчі однієї собаки витрачається трохи більше 2-х гривень на добу. Хоча, за підрахунком активістів, щоб прогодувати тварину, треба близько 11 гривень на добу.

Залишається питання, хто у цьому, радянського зразка, ланцюжку, навмисно вводить в оману громадськість, тим самим, намагаючись приховати справжні схеми розподілу державних коштів?

Приклад Бородянського притулку далеко не виключення на сьогоднішній день. По всій країні створені подібні заклади, які отримують цілком пристойне фінансування, не враховуючи коштів, які надходять від волонтерів та меценатів. Проблему це не вирішує і не вирішить, допоки окремі особи будуть знаходитись при владі, коли їм давно пора, згідно закону, нести покарання за скоєні злочини.

В Україні досі є сміхотворним закон про жорстоке поводження із тваринами. Притягнути до відповідальності за це - є складним процесом, і немає відповідної результативності, оскільки покарання більше символічне, і має на меті скоріш «усвідомлення свого вчинку та щиросердного розкаяння».

Даємо підказку можновладцям – в Україні все ж чітко визначено терміни «нецільове використання державних коштів», за що можна понести цілком реальне, далеко не дитяче покарання. Відповідальність за це правопорушення посадових осіб передбачена ч. 5 і 6 ст. 164-12 КПАП. У випадку, якщо предметом таких дій були бюджетні кошти у великих розмірах, настає кримінальна відповідальність за ст. 210 КК.

Сподіваюсь, численні нагадування про існування цих законів таки звернуть увагу чиновників на глибину існуючої проблеми. Або ж просто наштовхнуть когось на думку виступити в ролі «борця за справедливість, законослухняного громадянина і просто чуйної людини» - показово притягнути до відповідальності тих нелюдів, тим самим, зекономити на рекламі для наступних виборів.

Ця проблема настільки болить багатьох з нас, що, власне, байдуже з яких мотивів буде даний старт професійних чисток серед відповідальних за це осіб. Головне – результат, від якого, у прямому розумінні цього слова, залежать життя тих, за кого ми з народження несемо моральну відповідальність, і відношення до яких визначає рівень нашого з вами розвитку, як представників «цивілізованого» світу.
Последние новости: