“Заморожуємо” земельний податок — захищаємо промисловість!

“Заморожуємо” земельний податок —  захищаємо промисловість!
869

Віктор Галасюк, голова Комітету ВР з питань промислової політики та підприємництва, заступник лідера Радикальної партії, канд.екон.наук

Відповідно до чинного податкового законодавства нормативна грошова оцінка земель є базою для оподат­кування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та для сплати орендної плати за землі державної та комунальної власності.

Згідно Закону “Про оцінку земель” нормативна грошова оцінка земельних ділянок має переглядатись не рідше ніж один раз на п’ять-сім років.

За даними Держгеокадастру України, станом на 1 січня 2016 р. лише 10,7% населених пунктів були охоплені нормативною грошовою оцінкою земель, проведеною у 2014-2015 рр. У переважній більшості, приблизно у 52% населених пунктів така оцінка проводилась ще в 2011-2012 рр.

Для визначення бази оподаткування законодавство передбачає автоматичну індексацію нормативної грошової оцінки землі на показник інфляції за попередній рік. Коефіцієнти індексації застосовуються кумулятивно з дати останнього проведення нормативної грошової оцінки землі.

Так, за 1996-2014 рр. індексація нормативної грошової оцінки земель проводилась 11 разів. Кумулятивне значення коефіцієнта індексації за цей час склало 3,997.

У 2015 р. індекс споживчих цін становив 143%. Таке підвищення б’є передусім по промисловості, адже для сільськогосподарських підприємств, платників податків 4-ї групи індексацію в 2016 р. “заморожено”.

Аналогічну “поблажку” надано і для сільгоспугідь — щоправда, коефіцієнт індексації цього року знижено з 1,43 до лише 1,2. А, враховуючи навіть “оптимістичні” розрахунки уряду щодо рівня інфляції в 2016 р. близько 12%, очікуваний кумулятивний коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки для промисловості за два роки (2015-2016 рр.) складе 1,6, тобто майже половину від кумулятивного показника за дев’ять років!

І це на фоні того, що лише минулого року падіння промислового виробництва склало 13,4%, екс­порт машинобудування — 32,7%, збитки промислових підприємств (за січень — вересень 2015 р.) досягли майже 85 млрд грн.

Автоматично підвищувати податки для промисловості на індекс інфляції, коли виробництво скорочується, інвестиції та кредити практично недоступні та й корупція не стала меншою, — абсолютно неприпустимо!

Саме тому депутати фракції Радикальної партії ініціювали розробку законопроекту №3872 щодо призупинення індексації нормативної грошової оцінки землі (у тому числі земель промисловості, сільгоспугідь тощо) у 2016-2017 рр.

Фактично законопроектом тимчасово, терміном на два роки, “заморожується” база оподаткування земельним податком, єдиним податком для сільськогосподарських підприємств (4-а група) та база для сплати орендної плати шляхом встановлення на 2015-2016 рр. коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель на рівні одиниці.

Законопроект №3872 спрямований на збереження виробничого потенціалу та робочих місць вітчизняних сільгосп- та промислових підприємств і підтримується профільними асоціаціями, підприємцями, виробниками, фермерами.Последние новости: