Держрибагентство хоче перезапустити фінансування програм селекції та зариблення

Держрибагентство хоче перезапустити  фінансування програм селекції та зариблення
122
В проекті закону про державний бюджет на 2017 рік передбачено фінансування програми селекції та відтворення водних біоресурсів у внутрішніх водоймах та в Азово-Чорноморському басейні у розмірі 10 млн грн.
«Селекція та зариблення є стратегічно важливими для рибного господарства. Вони дозволяють підтримувати сталі запаси риби у водоймах, забезпечувати продовольчу безпеку країни. При цьому останні 3 роки кошти на це державою не виділялися, що негативно вплинуло на галузь, ̶ повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів. ̶ Перезапустити фінансування програм селекції та зариблення критично важливо для рибного господарства. Держрибагентство в свою чергу забезпечить прозору і зрозумілу для суспільства процедуру тендерного відбору заводів-риборозплідників та використання коштів».
За даними науковців Інституту рибного господарства, основу промислового запасу рослиноїдних видів риб (основні об’єкти відтворення) складають не більше 3 вікових груп. Тому відсутність зариблення протягом одного року знижує очікуване промислове повернення на 13 %, а протягом 2-х суміжних років – вже на 35 %.
Заходи із селекції потрібні для підтримання видового різноманіття та створення національного генетичного фонду рибоводних об'єктів. Крім того, аквакультура, що є домінуючою тенденцією світового рибного господарства – не може розвиватись без успішної селекції. Це робота на перспективу для гарантування продовольчої безпеки держави, тому здійснювати основний комплекс селекційних робіт повинна саме держава.
«Маємо застосовувати комплексний підхід: з одного боку – програми зариблення та меліорації, селекція, з іншого – ефективна система контролю на водоймах, наш рибний патруль. Тільки за такого підходу Україна буде насправді рибною країною», - зазначив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.

Последние новости: