“Кошти сьогодні раціонально вкладати в енергоефективні заходи, а не в субсидії”, - Олена Шуляк, керівник сектору “Будівництво” BRDO

“Кошти сьогодні раціонально вкладати в енергоефективні заходи, а не в субсидії”, - Олена Шуляк, керівник сектору “Будівництво” BRDO
151
Таку думку експерт BRDO висловила у ході виступу в рамках круглого столу «Доступне житло може бути енергоефективним», який організовано Державним фондом сприяння молодіжному житловому будівництва в ІА Укрінформ.

За словами Олени Шуляк, житловий фонд України на даний момент складає понад 1 мільярд квадратних метрів, з яких понад 50% були побудовані до 1980 року і не можуть вважатися за сучасними нормами енергоефективними. Тому, системний підхід до вирішення цих питань повинен стати пріоритетом для державної політики в будівництві.

«Наразі в України є всі передумови для переходу до енергоефективного будівцтва з використанням продукції вітчизняних підприємств. Держава повинна створювати сприятливі умови для розвитку енергоефективного доступного житла шляхом запровадження стимулюючих програм для забудовників та реалізації ефективної регуляторної політики в цій сфері”, – зазначила керівник сектору “Будівництво” BRDO.

Олена Шуляк додала, що на 2017 рік в державному бюджеті передбачено понад 80 мільярдів гривень на субсидії населенню за використання енергоресурсів, що складає майже 4% ВВП. При цьому, внесок будівництва у ВВП складає трохи більше 2% і постійно скорочується.

«Від впровадження програм енергоефективності в житловому будівництві держава виграє на скороченні споживання енергоресурсів, оскільки наразі житлово-комунальне господарство України споживає понад 40% енергетичних ресурсів країни», – резюмувала експерт BRDO.

Загалом, на думку експертів, створення сприятливих умов для розвитку енергоефективного будівництва, підтримка державою забудовників, які будуватимуть доступне сучасне житло за енергоефективними стандартами, не лише скоротять витрати на субсидії (а фактично – на консервацію застарілого житлового фонду та втрати майже 10% бюджету), а й надасть поштовх до розвитку всієї будівельної галузі та ще 30 суміжних. А це – тисячі нових робочих місць та десятки мільярдів бюджетних надходжень.

Офіс ефективного регулювання BRDO (Better Regulation Delivery Office) - незалежна неурядова структура експертів, яка фінансується за кошти міжнародних донорів. Офіс створений за ініціативою Міністерства економічного розвитку та торгівлі та західних партнерів Світового банку, уряду Канади, ЄС для того, щоб посилити функції органів державної влади з реформування регуляторного поля.


Последние новости: