Третій рік податкової реформи. Об’єднання зусиль бізнесу і влади

Третій рік податкової реформи. Об’єднання зусиль бізнесу і влади
135
Громадська платформа «Податки для економічної свободи» провела прес-конференцію з метою оприлюднення позиції бізнесу стосовно декларованих змін до податкової системи.

У заході взяли участь заступник міністра фінансів Євген Капінус, директор «Інституту соціально-економічної транcформації» Ілля Несходовський, координатор громадської платформи «Податки для економічної свободи» Олег Лиховид.

Нинішньої осені відбувається вже третій підхід до реформування вітчизняної податкової системи. Спроби попередніх років не принесли суттєвого поліпшення податкового регулювання і адміністрування.

Цьогорічна спроба принципово відрізняється від попередніх. Адже пропозиції бізнесу, хоча і не всі, знайшли розуміння у Міністерстві фінансів України і відображення в його проекті змін податкового законодавства. А саме, у проекті Закону про внесення змін до Податкового кодексу України (щодо покращання інвестиційного клімату в Україні) №5368). Законопроект №5368 включений до порядку денного Верховній Раді і пройде розгляд в Комітеті з питань податкової та митної політики вже 16 листопада. Цей законопроект є в повному сенсі слова продуктоÐ
¼ плідних спільних зусиль влади і бізнес-спільноти.

Громадська платформа «Податки для економічної свободи» як коаліція бізнес-об’єднань висловилась на підтримку змін, що містить законопроект, як таких, що суттєво спрощують адміністрування податків і можуть зняти значну частину проблем у відносинах бізнесу з контролюючими органами. Також експерти і представники бізнес-об’єднань підкреслюють конструктивну співпрацю з Міністерством фінансів під час підготовки означених змін.

Ще одним кроком до більш тісної взаємодії держави та бізнесу в питаннях податкової реформи є Декларація підтримки бізнес-об’єднань ініціативи Національної ради реформ щодо заміни податку на прибуток податком на виведений капітал з 2018 року. Декларація була підтримана 31 бізнес-асоціацією з більше ніж 10 тисячами членів, в тому числі і переважною більшістю учасників громадської платформи «Податки для економічної свободи».

В декларації наголошується, що зволікання з розробкою та прийняттям законопроекту про податок на виведений капітал призведе до заморожування наявного незадовільного інвестиційного клімату в Україні, зберігання дискреції та високих корупційних ризиків. Також, в тексті наголошується на необхідності участі в розробці відповідного законопроекту представників бізнес-спільноти.

Водночас бізнес заскочений ініціативою подвоєння мінімальної заробітної плати з початку вже наступного року. Неприйнятним є як раптовість такого підвищення, так і терміновість ухвалення рішення про це, без обговорення з експертним і бізнес-середовищем. Ми підтримуємо підвищення винагороди працівникам, але вважаємо, що воно може відбуватися тільки внаслідок економічного зростання і в будь-якому разі поступово. На показник 3 200 гривень можливо вийти 1 січня, але 2018 року. В даному питанні також є бажаним широке публічне обговорення між
бізнесом і владою.

Бізнес-коаліція «Громадська платформа «Податки для економічної свободи»» вітатиме суттєві зрушення у реформуванні податкової системи, що здійснюватимуться з урахуванням позиції бізнесу. Найкращим результатом конструктивної взаємодії влади з бізнесом є законопроект №5368.
Последние новости: