Верховна Рада України внесла зміни в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців

Верховна Рада України внесла зміни в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців
397
04.10.2016 року Верховна Рада України прийняла у першому читанні законопроект 4541 щодо скасування реєстрації іноземних інвестицій та внесення змін в правила працевлаштування та тимчасового проживання іноземців. Положеннями законопроекту, зокрема, передбачається значне спрощення процедури отримання дозволу на працевлаштування та посвідки на тимчасове проживання. Водночас, законопроектом встановлюються більш жорсткі вимоги, яким повинен відповідати роботодавець для отримання можливості працевлаштувати іноземця. Наприклад, запропон
овано встановити мінімальний розмір заробітної плати іноземного працівника, який, в залежності від строку видачі дозволу варіюється від двох до шести мінімальних заробітних плат, встановлюють критерії щодо розміру інвестицій, які повинен внести в економіку України іноземний інвестор, у разі його подальшого працевлаштування в Україні, мінімального розміру коштів, сплачених у вигляді податку на прибуток тощо.

Правники Практики корпоративного та комерційного права доволі часто стикаються під час опрацювання клієнтських проектів з подібними питаннями, зокрема з особливостями процедури отримання дозволу на працевлаштування. Тож юристи PLP Law Group у рамках членства у Європейській Бізнес Асоціації активно долучилися до обговорень положень законопроекту. Зокрема, було запропоновано низку змін та доповнень до законопроекту на друге читання, які покликані вдосконалити певні положення законопроекту 4541, що стосуються отримання дозволу на працев
лаштування та посвідки на тимчасове проживання для закордонних інвесторів, а саме: видалення положень щодо необхідності формування статутного капітал на дату первинної подачі документів для отримання дозволу, зменшення загального розміру інвестиції зі 100 000 до 20 000 Євро та внесення ряду інших змін.

Над питаннями вдосконалення законопроекту 4541 працював провідний юрист Практики корпоративного права Костянтин Сьомочкін за підтримки Старшого Партнера PLP Law Group Andrii Popko.
Последние новости: