Прозорі міністерства: інфографіка

Прозорі міністерства: інфографіка
465

Як і що закуповує українська влада?

Із появою ProZorro кожен громадянин України має можливість в режимі реального часу спостерігати за тим, як витрачаються бюджетні кошти державними підприємствами, установами та організаціями. Така відкритість системи дозволяє аналізувати ефективність і доцільність трат, бачити економію ресурсів та дізнаватися про нові зради і перемоги України на полі антикорупційних баталій. Нагадаємо, що з 1 серпня 2016 року вступив у повну силу Закон України “Про публічні закупівлі” для всіх державних замовників. Уже майже 2 місяці наша країна має прозору систему тендерних торгів в усіх регіонах.

Бізнес.UA у партнерстві із командою електронного торгового майданчика SmartTender.biz, який є учасником ProZorro, запускає спецпроект #ПрозоріМіністерства, в рамках якого ми дізнаємося, як і на що витрачають бюджетні кошти міністерства нашої країни. І цього тижня під прицілом у нас Міністерство економічного розвитку і торгівлі, яке працює через систему ProZorro, і приєдналося до неї із лютого 2015 року – ще до того, як цього почав вимагати Закон України.

ProZorro 01.jpg


За даними сайту аналітики bi.prozorro.org Міністерством економічного розвитку і торгівлі за весь період проведення закупівель через систему було зеконмлено 703,17 тис. грн, очікувана ж сума закупівель на сьогодні становить 25,71 млрд грн. Загальна кількість проведених тендерів на сьогодні – 80, учасників – 128, а середній відсоток знижки – 27%. Це означає, що в середньому кожен тендер приносить відчутну економію коштів.

У динаміці оголошення торгів суттєве зростання кількості тендерів було в квітні 2016 року – очікувана вартість становила 5,82 млн грн, що логічно у зв’язку із вступом у силу зобов’язання органів виконавчої влади та державних монополій проводити тендери виключно через ProZorro.

Наступний пік закупівель Мінекономрозвитку був у червні 2016-го (6,39 млн грн) та липні (5,46 млн грн). Серпень же був менш насиченим торгами – очікувана вартість була лише 1,09 млн грн.

В успішно завершених закупівлях кількість пропозицій на торги становила 3,9, а кількість учасників – 98.

Що ж до структури витрат, то серед ТОП-10 товарів, які закуповує Міністерство економічного розвитку і торгівлі найбільшу частку (18,8%) займає офісна і комп’ютерна техніка, 13,8% – послуги в сфері ІТ, 8,8% – фінансові та страхові послуги.

Із загальної кількості тендерів завершені становлять 50%, неуспішні – 32,5%, а ті, що відбуваються наразі – 17,5%.