Прозорі міністерства: інфографіка

Прозорі міністерства: інфографіка
395

Як і що закуповує українська влада?

Минулого тижня стартував спецпроект #ПрозоріМіністерства, ініційований журналом БІЗНЕС у партнерстві з командою електронного торгового майданчика SmartTender.biz, учасника ProZorro.

У рамках ініціативи ми публікуємо основні цифри, що відображають роботу українських міністерств у системі електронних закупівель. Минулої середи ми дізналися, на що витрачає кошти Міністерство економічного розвитку і торгівлі. Цього ж тижня подивимося на структуру й обсяги витрат Мінагрополітики.

ProZorro 02.png


Як показують дані сайту аналітики bi.prozorro.org Міністерство аграрної політики та продовольства України за весь період проведення закупівель у ProZorro зекономило 136,5 тис. грн при очікуваній сумі закупівель 1,81 млн грн. Загальна кількість проведених тендерів на сьогодні – 42, учасників – 58, а середній відсоток знижки – 21,57%. Порівняно із Мінекономрозвитку, досліджуване міністерство має відчутно менші обсяги закупівель. Це пояснюється тим, що установа хоч і приєдналася до системи у 2015 році, проте інтенсивно проводить закупівлі в ProZorro тільки із лютого 2016-го.

У динаміці оголошення торгів пік по кількості тендерів був у квітні 2016 року – очікувана вартість становила 876,82 тис. грн. В успішно завершених закупівлях кількість пропозицій на торги становила 2,57, а кількість учасників – 33.

Серед ТОП-10 товарів, які закуповує Міністерство аграрної політики та продовольства найбільшу частку (42,9 %) займає офісна та комп’ютерна техніка, 11,9% – послуги в сфері ІТ, 7,1% – послуги з ремонту і технічного обслуговування.

Із загальної кількості тендерів завершені становлять 50%, скасовані – 31%, а таких, що не відбулися – 9,5%, так само як таких, пропозиції яких розглянуто.