ПрозоріМіністерства: як державні підприємства адаптують ProZorro

ПрозоріМіністерства: як державні підприємства адаптують ProZorro
690

Прозорі міністерства: як і що закуповує українська влада? Аналіз закупівель Міністерства екології та природних ресурсів України

Всього тиждень тому в матеріалі #Прозорі_Міністерства ми говорили про те, що економія в ProZorro сягає майже 7 млрд грн. На сьогодні ж цей показник перевищив 8 млрд грн. При цьому в системі на даний час оголошено торгів на 224,57 млрд грн. Реформа у сфері державних тендерів діє, чому свідченням є показники аналітики та відгуки учасників торгів. Звісно, не можна виключати #зрада із системи, але відкритість даних дозволяє відстежувати негативні тенденції та нівелювати їх за рахунок громадського впливу.

Наша редакція спільно із командою електронного торгівельного майданчика SmartTender.biz продовжує публікувати аналітичні дані, що характеризують роботу українських міністерств у системі ProZorro. Цієї середи оцінюємо закупівлі Міністерства екології та природних ресурсів України.

Міністерство екології

Мінекології приєдналося до роботи в системі ще у березні 2015 року. Найбільша активність за період користування спостерігалася у червні 2016-го. Тоді очікувана вартість становила 3,42 млн грн, а серед закуплених товарів найбільшу частку становили послуги в сферах поводження зі стічними водами та сміттям, а також санітарії та охорони довкілля.

За весь період проведення закупівель у ProZorro Міністерство зекономило 2,54 млн грн у той час, як очікувана сума закупівель становить 10,84 млн грн. Загальна кількість проведених тендерів на сьогодні складає 78, кількість учасників – 141, а середній відсоток знижки – 32,2%. Відповідно, кількість пропозицій на торги сягає позначки 3,45, у той час, як середній показник у ProZorro – 2,50.

Серед ТОП-5 товарів, які закуповує безпосередньо Міністерство екології України, найбільшу вартість становлять послуги з ремонту й технічного обслуговування (1,66 млн грн), далі йдуть послуги в сфері поводження зі стічними водами та сміттям (427,41 тис. грн), на третьому місці – закупівлі офісної та комп’ютерної техніки, устаткування і приладдя – вартість складає 178,41 тис. грн.

Із загальної кількості тендерів завершені становлять 65,4%, таких, що не відбулося – 21,8%, решта (12,8%) – пропозиції розглядаються, скасовані або зупинені за оскарженням.