ПрозоріМіністерства: як державні підприємства адаптують ProZorro

ПрозоріМіністерства: як державні підприємства адаптують ProZorro
358

Прозорі міністерства: як і що закуповує українська влада? Аналіз закупівель Міністерства внутрішніх справ України

Проведення закупівель завжди було болючою темою для вітчизняних органів державної влади, адже високий рівень корупції, бюрократизації та закритості системи призводили до витрати величезних коштів без належного забезпечення ланок апарату. Із переходом до електронних закупівель у системі ProZorro на законодавчому рівні, всі державні структури зобов’язані проводити закупівлі виключно через цю систему, аби гарантувати відкритість процедури державних закупівель.

Проте, цифри говорять краще за слова, і для того, аби продемонструвати реальні переваги, які надає перехід до електронних закупівель у ProZorro, business.ua та електронний торговий майданчик SmartTender.biz започаткували спецпроект #ПрозоріМіністерства, в рамках якого публікують статистичні дані, що демонструють роботу міністерств у системі ProZorro. Цього разу ми розглянемо структуру та обсяги витрат Міністерства внутрішніх справ України.

министерства19.10.png

Як показують дані сайту аналітики bi.prozorro.org, Міністерство внутрішніх справ України за весь період проведення закупівель у ProZorro зекономило 23,58 млн грн при очікуваній сумі закупівель 286,91 млн грн. Загальна кількість проведених тендерів на сьогодні – 39, учасників – 46, а середній відсоток знижки – 20,16%.

Хоча Міністерство внутрішніх справ має далеко не найбільшу кількість тендерів в порівнянні з іншими міністерствами, за очікуваною сумою закупівель воно є одним з найбільших серед міністерств і поступається лише Міноборони, очікувана сума закупівель якого становить 10,33 млрд грн. Перш за все це пов’язано зі складною ситуацією в країні, яка змушує реформувати та оновлювати матеріальне забезпечення силових структур – нової патрульної поліції, Національної гвардії України, що провадить службу в зоні проведення АТО.

У динаміці оголошення торгів пік по кількості тендерів був у жовтні 2015 року – очікувана вартість становила 135,33 млн грн. В успішно завершених закупівлях кількість пропозицій на торги становила 2,5, а кількість учасників – 21.

Серед ТОП-5 товарів, які закуповує Міністерство внутрішніх справ України, найбільшу частку (63,2 %) займає одяг, взуття, сумки та аксесуари, 15,8% – нафтопродукти, паливо, електроенергія та інші джерела енергії, 5,3% – медичне обладнання, фармацефтична продукція та засоби особистої гігієни.

Із загальної кількості тендерів 59% становлять тендери, пропозиції яких розглянуто протягом 30 днів, скасовані – 2,6%, а таких, що не відбулися – 25,6 %,, так само, як таких, пропозиції яких уже розглянуто.