Українські аграрії відкривають для себе Індію

Ілюстрація
358
Ілюстрація "Олександр Македонський зустрічає індійського царя Пора"

Індія знизила мито на імпорт пшениці з 25% до 10%

Курс на додану вартість

Українська пшениця продовжує завойовувати країни Азіатсько-Тихоокеанського регіону. Найбільшими експортерами української пшениці є Таїланд, Індонезія, Південна Корея і Бангладеш. Почесне п’яте місце серед найбільших експортерів українського зерна за підсумками 2016-2017 маркетингового року може зайняти Індія, місце якій уступає Єгипет.

Незважаючи на високу 25% митну ставку українські експортери вже реалізували до Індії понад 600 тис. тонн пшениці врожаю 2016 року. Зменшення індійським урядом митної ставки на імпорт пшениці з 25 до 10% дозволить українським зернотрейдерам активізувати експорт пшениці. Обсяг експорту пшениці до Індії із прогнозованих 900 тисяч тон може вирости до 1,2 млн тонн із понад 4 млн тонн, які ця країна планує закупити на зовнішніх ринках.

Найбільшим конкурентом України на індійському ринку з продажу зернових є Австралія. Однак цінова пропозиція українських зернових є більш вигідною для індійської сторони. Так, трейдери з України пропонують пшеницю з вмістом протеїну 11,5% за ціною близько $160 за тонну FOB, в той час як ціни на австралійську пшеницю з вмістом протеїну 12% складають біля $200 за тонну FOB.

Економічні відносини між Україною та Індією розвиваються досить динамічно. Індія є одним із основних ринків збуту для української соняшникової олії та зернових. Однак, окрім експорту сировинної продукції українські сільгоспвиробники вже сьогодні працюють над виходом на величезний споживчий індійський ринок, із населенням в 1 млрд 250 млн осіб, сільськогосподарської продукції з високою доданою вартістю.
Денис Марчук
Експерт із питань аграрної політики
Як сьогодні писав БІЗНЕС, індійський уряд вирішив знизити мито на імпорт пшениці з 25% до 10%.