Перейти к основному содержанию

БІЗНЕС100 вимагає припинити тиск правоохоронців на компанію Cronvest

пт, 07/31/2020 - 10:08

ГС «Українська бізнес асоціація» (БІЗНЕС100) вимагає припинити тиск правоохоронних органів на компанії українських інвесторів.

Про це йдеться у заяві бізнес-спільноти.

Приводом для неї стали нещодавні обшуки у двох офісах заставного сервісу Cronvest, які за чотири дні відбулися у представництвах компанії у Львові та Харкові.

Спільнота заявляє, що ряд ознак свідчать про можливий корупційний тиск з боку працівників Національної поліції.

Згідно з заявою БІЗНЕС100, обидва обшуки відбулися на підставі свідчень осіб, які жодним чином не пов‘язані з господарською діяльністю ПП «Кронвест». Стосовно одного із «заявників» за місяць до обшуків відкрили кримінальне провадження через шахрайство, а предметом злочину був автомобіль. А обшуки у компанії теж пов’язані саме з автомобілями.

«Маємо усі підстави заявити, що співробітники Національної поліції використали особу, яка пішла на негласне співробітництво, для створення фіктивної підстави для обшуку. Ніяких слідчих дій, окрім обшуків (допитів, вилучення тощо) поліція не проводить», — сказано у заяві.

БІЗНЕС100 висловлює протест проти незаконного вилучення у процесі обшуку 37 000 доларів та 400 000 грн, на які власник надав для огляду документи, що підтверджують їх походження.

Також спільноту обурило, що після завершення обшуку у львівському офісі працівникам компанії прийшло повідомлення від поліцейських, у якому вони написали, що «чекають хороших висновків» від підприємців, з переліком статей Кримінального кодексу, які будуть застосовані у разі незгоди.

Зазначені дії розглядаються спільнотою як спроби залякування та тиску, що спрямовані на отримання неправомірної вигоди, а не на розшук злочинців.

«БІЗНЕС100 звертається до Генерального прокурора України Ірини Венедіктової та міністра внутрішніх справ Арсена Авакова з вимогою взяти цю справу на особистий контроль та покарати винних, що допустили порушення закону. Про прийняті рішення ми просимо повідомити виконавчі органи «Української бізнес асоціації», — сказано у повідомленні.

Також БІЗНЕС100 залишає за собою право долучитися своїм медійним та організаційним ресурсом до усіх встановлених законом дій для захисту підприємців та втановлення справедливості.

Нагадаємо, 30 липня відразу у трьох містах України представники малого та середнього бізнесу провели акцію протесту «Геть рейдерів від бізнесу».

Изображение удалено.

Читайте також

Укрексімбанк у Верховному Суді домігся скасування неправомірних рішень у спорі з продажу видавництва «Бліц-Інформ»

сб, 10/23/2021 - 12:10
Верховний Суд частково визнав вимоги Укрексімбанку та задовольнив касаційні скарги державного банку як головного кредитора, а також двох інших компаній-позивачів у справі 910/2592/19 про визнання недійсними результатів аукціону з продажу майна ПрАТ «Бліц-Інформ». Рішення попередніх інстанцій скасовано і справу спрямовано на новий розгляд до суду першої інстанції.

Український експорт малини складає близько 3% світового

пт, 10/22/2021 - 16:59
Україна увійшла в сімку світових лідерів за обсягами експорту малини.

Лише 1,5% українців користується послугами кредитних спілок

пт, 10/22/2021 - 15:59
Серед українців індекс охоплення послугами кредитних фінустанов є в декілька разів менше за відповідний показник у Польщі, Литві, Молдові та деяких інших країнах.

Державний Укрексімбанк продає хмарочоси Sky Towers

пт, 10/22/2021 - 15:01
Стартова ціна – 7,145 млрд грн. Загалом на поточний момент на торги виставлено 7 лотів на суму понад 24 мільярди гривень.

Нацбанк зберіг облікову ставку на рівні 8,5%

пт, 10/22/2021 - 14:00
Це узгоджується зі зниженням інфляції до 5% наприкінці наступного року відповідно до базового сценарію оновленого макроекономічного прогнозу.

ФК "Дарниця" вперше провела конференцію "Дні партнерства"

пт, 10/22/2021 - 11:50
ФК "Дарниця" вперше провела конференцію "Дні партнерства", до якої долучилися її стратегічні партнери з 13 країн Європи, Середньої Азії та СНД.