Перейти к основному содержанию

Чому власникам малого бізнесу потрібно постійно навчатися?

чт, 10/03/2019 - 12:05

Олена Еро, координатор проєкту Unlimit Ukraine Європейської Бізнес Асоціації

Бенджамін Франклін якось сказав чудову річ – "Найкращі інвестиції – це інвестиції в знання".

Освіта відіграє важливу роль у формуванні та структуруванні свідомості. Саме освіта допомагає стати більш дисциплінованим, тренує мозок, вчить нас приймати рішення і більш глибоко аналізувати ситуацію. Досягти успіху й реалізувати мрії можливо лише докладаючи власних зусиль та інвестуючи в самого себе.

Підприємці – допитливі, драйвові, вмотивовані люди, які люблять та вміють вчитися. Адже на одному тільки азарті побудувати успішний бізнес не вдасться. Для цього необхідно відточувати свої навички та отримувати нові знання, аби реалізувати весь потенціал. Якщо ви вчасно розпізнаєте свої слабкі місця та ліквідуєтеїх шляхом постійного навчання, це допоможе підготувати ваш бізнес до завдань, що стоять перед вами.

Малі підприємці створюють нові робочі місця, підвищують конкурентоспроможність економіки міста і держави в цілому. Створення сприятливого підприємницького клімату в  Україні через освіту, повинно стати запорукою консолідації зусиль щодо удосконалення рівня відносин і співпраці з донорськими організаціями та участі у міжнародних  проектах.

Найбільше представники малого і середнього бізнесу потребують нових знань для розвитку та масштабування власної справи, пошуку нових ринків збуту, але не мають часу для отримання відповідної освіти. Я дуже рада, що саме бізнес-освіта для представників малого бізнесу викликає значний інтерес з боку досвідчених викладачів і практиків, які прагнуть допомогти початківцям і практикуючим бізнесменам уникнути непотрібних помилок.

Хіба можна навчатися все життя? Я переконана, що можна і треба. Особливо, власнику свого бізнесу. У life-long learning є багато переваг та можливостей, ось тільки деякі з них:

  • Економте свій час та бюджет

Освіта – це необов’язково довгі роки в університеті або дорогі курси. Наразі існує безліч можливостей безкоштовного та дистанційного навчання. Навчайтеся, коли зручно і де зручно, користуйтеся усіма освітніми можливостями, які створюють для малих підприємців держава та корпоративних сектор.

  • Розвивайте нестандартне мислення

Якщо ви хочете навчитися мислити креативно та нестандартно – виходьте за рамки свого бізнесу. Досвід побудови іншого бізнесу, кейси та обмін думками може допомогти і вам поглянути на розвиток свого бізнесу під новим кутом.

  • Заводьте нові знайомства

Нетворкінгові івенти та коворкінги – не єдині місця, де молоді підприємці можуть обзавестись корисними контактами. Відвідуючи освітні заходи, ви можете познайомитися з викладачами, а також "сусідами по парті". І ті, й інші можуть видатися не тільки цікавими співрозмовниками, але й можуть бути корисними вам та вашому бізнесу у майбутньому.

  • Краще розумійте своїх співробітників

Додаткова освіта – можливість говорити "однією мовою" з вашими працівниками. Якщо ви представник малого бізнесу, вам напевне знадобляться базові знання і в фінансах, і в маркетингу чи навіть в програмуванні. Інвестуючи у ввідні курси в різних дисциплінах – ви інвестуєте в краще розуміння своєї команди.

  • Впроваджуйте інновації

Користуєтесь тим же програмним забезпеченням чи каналами продажу, що і в перший день відкриття свого магазину? Тоді є вірогідність, що вони вже застарілі та незручні для ваших клієнтів. Саме на освітніх заходах ви маєте можливість перевірити, чи слідує ваш бізнес останнім трендам та використовувати усі нововведення вчасно та на користь вашої компанії.

Процес постійного навчання допомагає відкривати нові підходи та застосовувати їх, що дозволяє зробити повсякденну діяльність більш ефективною та надихає по-іншому подивитись на роботу та відкриває нові шляхи до вирішення питань бізнесу.

Ще однією можливістю для розвитку представників малого бізнесу є проєкт Unlimit Ukraine, який вже три роки успішно функціонує в рамках Європейської Бізнес Асоціації та на сьогодні нараховує вже 1125 учасників–представників малого бізнесу. Проєкт надає комплексну підтримку для МСБ через освітні заходи і консультації, участь у спецпроєктах, діагностику проблем бізнесу й обговорення актуальних для нього питань. Участь в проєкті для фізичних осіб-підприємців є безкоштовною.

Продовжуйте навчатися – і робіть це з користю, розумом та гарним настроєм!

 

Автор: Олена Еро

Читайте також

Корпоративне рефінансування – чому ставки 10-15% у гривні для бізнесу стають реальністю?

ср, 06/09/2021 - 10:10
Адріан Козловський, заступник директора відділу інвестицій та ринків капіталу, KPMG в Україні

Довіряй, але перевіряй: як перевірка контрагента може врятувати бізнес

ср, 05/26/2021 - 13:22
Тетяна Андріанова, СЕО Nota Group, голова комітету корпоративної безпеки групи компаній «Октава», член правління Асоціації професіоналів корпоративної безпеки України

Гранти підтримають бізнес під час пандемії

ср, 05/12/2021 - 10:53
Світлана Олєйнікова, керуючий партнер групи компаній Synergy Universe / Synergy Development Consulting, про грантові програми для бізнесу під час пандемії

Як Україні подолати історичне рейдерство Росії та прорватись у краще Майбутнє

вс, 04/18/2021 - 17:24
Такої відкритої психологічної напруги з боку Росії, та у відповідь, - такої спокійної і впевненої сили підтримки з боку США, Україна ще не отримувала. Історичний момент – скористатися «вікном можливостей» та перехопити ініціативу.

Дмитро Леонов - "Актуальні драйвери, або Прогнозовані перспективи інвестиційного бізнесу"

вт, 04/06/2021 - 17:50
Головуючий Ради Української асоціації інвестиційного бізнесу

Світлана Рекрут - "Підняття суми гарантій за вкладами можливе після врегулювання питання боргів ФГВФО"

вт, 04/06/2021 - 15:08
Директор-розпорядник Фонду гарантування вкладів фізичних осіб